کد مطلب: 146294
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۲
اولین تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و سازمان مدیریت بحران کشور امضا شد.
 

به گزارش ایران خبر، سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی‌خاتم‌الانبیاء(ص) در خصوص کلیات این تفاهم‌نامه که در حاشیه نمایشگاه رونق تولید امضا شد اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در خصوص همکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با سازمان مدیریت بحران در حوادث غیرمترقبه از جمله حوادث قهریه مانند سیل و زلزله و ارائه خدمات فنی مهندسی برای بازسازی و طراحی در سه مرحله قبل از بحران،  هنگام بحران و بعد از بحران است.

وی‌افزود: قرار است مشارکت قرارگاه به صورتی باشد که خدماتی که ارائه می‌کند، تأمین مالی آن از سمت مدیریت بحران باشد به عنوان مثال در ساخت خانه‌های پیش‌ساخته برای اسکان موقت و دائم خدماتی را به سازمان مدیریت بحران ارائه خواهیم داد که ارائه سفارش و تامین مالی آن با سازمان مدیریت بحران خواهد بود.

محمد فرمانده با اشاره به احتمال وقوع سیلاب‌ در استان‌های مختلف کشور در روزهای اخیر گفت: قرارگاه خاتم در سراسر کشور کارگاه ‌های متعدد با ماشین‌آلات پیشرفته و توانمند دارد و به خوبی می‌تواند امدادرسانی دقیق را در زمان بحران انجام دهد.

او ادامه داد: در واقع براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در قرارگاه خاتم این آمادگی را داریم که اگر در هر جای کشور بحرانی ایجاد شود نیرو‌های امدادرسان قرارگاه خاتم پای کار باشند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) تصریح کرد: در حال حاضر ما آماده‌باش صددرصد کامل هستیم. همچنین در استان‌هایی مانند لرستان و خوزستان که در معرض سیلاب هستند از استان‌های معین دیگر هم آماده خدمت‌رسانی هستند.

منبع : خبرگزاری ايسنا