کد مطلب: 146291
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹
ایسنا/قم
 
به گزارش ایران خبر، بهرام سرمست در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روز چهارشنبه و پس از اینکه مطلع شدیم دو نفر از همشهریان قمی به ویروس کرونا مبتلا شدند جلسه ستاد پیشگیری و بحران را تشکیل دادیم. همه دستگاه‌های اجرایی و اورژانسی آماده‌باش شدند و وظایف مختلف برای آنها تعریف شده است.

وی افزود: دو بیمارستان فرقانی و کامکار برای بستری بیماران مبتلا به کرونا قرنطینه شد، پیش از این برای تشخیص کرونا نتایج آزمایش به تهران ارسال می‌شد ولی در این زمینه آزمایشگاهی در قم تجهیز شد و از نظر امکانات پیگیری‌های بسیار خوبی شده است.

سرمست عنوان کرد: توزیع ماسک و بسته‌های بهداشتی به‌خوبی در حال انجام است و نیروهای بسیج به‌صورت داوطلبانه در حال توزیع اقلام دارویی و بهداشتی هستند که از آنها قدردانی می‌کنم. بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) و امام رضا(ع) رزرو شده است و آماده پذیرش بیماران مبتلا به کرونا هستند، همه امکانات در قم برای مقابله با این ویروس تجهیز شده است و وزارت بهداشت نیز در این زمینه توجه ویژه‌ای دارد.

استاندار قم گفت: امیدواریم با همراهی و همدلی که بین همه ارگان‌ها و مردم عزیز قم وجود دارد و همچنین رعایت بهداشت فردی از سوی مردم و مسئولان کرونا را شکست دهیم. برای 2 درصد از مبتلایان به کرونا احتمال مرگ وجود دارد، بار روانی و استرسی که وارد جامعه می‌شود بسیار مضر است که باید با مراقبت‌های بهداشتی و قرنطینه کردن در داخل منزل از ابتلا به این بیماری پیشگیری شود.

وی عنوان کرد: کنترل بازار و تهیه اقلام اساسی مورد تاکید است و به مردم این اطمینان را می‌دهیم که پشتیبان آنها بوده و سلامت مردم برای ما بسیار مهم است. مردم باید کمترین حضور را در اجتماعات داشته باشند چون این اجتماعات سبب گسترش این بیماری می‌شود، به لطف خدا و با همکاری و همدلی مردم کرونا کنترل می‌شود و بر آن فائق می‌آییم.

سرمست در پایان گفت: با توجه به پیش‌بینی بارندگی شدید در قم همه دستگاه‌های امدادی و عمرانی در قم آماده‌باش شدند و خوشبختانه این رحمت الهی تاکنون خسارتی برای شهروندان ایجاد نکرده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا