کد مطلب: 146116
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۵
ایسنا/سیستان و بلوچستان
 
به گزارش ایران خبر، محمود دیانتی در گفت وگو با ایسنا اظهار داشت: عسلویه در استان خوزستان پس از هیرمند با دمای 30.2 درجه سلسیوس دومین شهر گرم کشور شده است.


وی با بیان اینکه روند افزایش دما در روزهای آینده در سطح استان بیشتر می شود، افزود: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی انتظار می رود در سه روز آینده بیشینه دمای هیرمند به 31 درجه سلسیوس نیز برسد.


معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در روزهای آینده افزایش دما در زاهدان نیز قابل توجه است به طوریکه انتظار می رود دمای این شهر به محدوده 27 درجه سلسیوس نیز برسد.


دیانتی با بیان اینکه از دوشنبه تا چهار شنبه افزایش ابر در استان رخ می دهد، گفت: از سه شنبه وزش باد و گردوخاک در مناطق غربی و از روز چهار شنبه در زاهدان و سایر مناطق مرکزی آغاز می شود که پیامد آن خیزش گردوخاک، کاهش دید و کیفیت ها و افزایش موقتی دما است.


وی تصریح کرد:با توجه به محدوده وزش باد انتظار می رود کاهش دید در محورهای مواصلاتی زاهدان- نهبندان، زاهدان- بم و ایرانشهر- بم قابل توجه باشد.
این مسئول خاطرنشان کرد: توصیه می شود در زمان غبارآلود شدن هوا از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری و در ترددهای جاده ای احتیاط شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا