برخورد خوب پلیس با گردشگران خارجی است

خبرگزاری مهر , 4 اسفند 1398 ساعت 14:56

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا از عملکرد مثبت پلیس در برخورد با گردشگران خارجی خبر داد و اظهار داشت: پلیس دریافته است که حضور راهنمایان گردشگری حضور فیزیکی پلیس را کاهش می دهد.


به گزارش ایران خبر، سرهنگ محمدی رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا با اشاره به جایگاه مهم راهنمایان گردشگری گفت: پلیس دریافته است که حضور راهنمایان حضور فیزیکی پلیس را کاهش می‌دهد و به نوعی جای پلیس را پر می‌کند. به همین خاطر است که بسیار قدردان جایگاه راهنمایان گردشگری کشور هستیم.

وی با بیان این نکته که اتباع خارجی از بدو ورود به کشور تا وقتی که از کشور خارج می‌شوند همواره در ارتباط با ما هستند، سهم ارگان تحت مدیریت خود را بسیار بیشتر از ارگان‌های پر تبلیغات دانست. همچنین ایشان تسهیل شدن راهنما کارت وزارت گردشگری بوسیله کد ناجا را از اقدامات مؤثر پلیس برای راهنمایان دانست.

محمدی خواستار رابطه دو طرفه بین پلیس مهاجرت و گذرنامه و تورگردانان شد و در همین راستا از مکاتبات با وزارت گردشگری برای برگزاری کلاس‌های رشد و ارتقاء دانش‌های پلیسی تورگردانان و راهنمایان خبر داد. وی با اشاره به کاهش ملموس گلایه‌ها از عملکرد پلیس با اتباع خارجی، حذف امهار ورود و خروج و کمک به مناطق آزاد، مدعی شد که مشکلات گردشگران تا حد زیادی مرتفع شده است.

وی از راه اندازی سامانه ساتگ به منظور ساماندهی تورهای گردشگری به صورت سیستمی به جای روال فرسوده قدیمی خبر داد که به زعم وی موجب تسریع و تسهیل کار تورگردانان می‌شود.

سرهنگ محمدی در پایان ضمن قدردانی از زحمات این صنف، پرسشگری جامعه راهنمایان ایران گردی و جهانگردی را نشان دهنده تخصص و آگاهی دانست.


کد مطلب: 146087

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/146087/برخورد-خوب-پلیس-گردشگران-خارجی

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir