اطلاع از خطرناک‎ترین هواپیماهای جهان قبل از خرید بلیط هواپیما

3 اسفند 1398 ساعت 13:00

هواپیماها یکی از امن‎ترین وسایل نقلیه می‎باشند اما این موضوع بدین معنا نمی‎باشد که این نوع وسایل نقلیه هرگز دچار سانحه نخواهند شد. امروزه هواپیماها به یکی از پرطرفدارترین وسایل نقلیه تبدیل شده‎اند و افراد زیادی با استفاده از خرید بلیط هواپیما از خدماتی که توسط این وسایل نقلیه ارائه می‎شود بهره‎مند می‎شوند و به مقاصد مورد نطرشان منتقل خواهند شد.


به گزارش ایران خبر، گاها در اخبارها در مورد سوانحی که برای این نوع وسایل نقلیه رخ داده است روبرو خواهید شد. اخباری بسیار تلخ و ناگوار که شنیدن آن برای شنوندگان درد آور خواهد بود.
 با وجود این گونه حوادث و سوانح هواپیماها همچنان به عنوان امن‎ترین وسایل نقلیه در جهان شناخته می‎شود و افراد زیادی با استفاده از خرید بلیط هواپیما و خرید بلیط خارجی ارزان از آنها برای جابجایی‎های خود استفاده خواهند کرد.
 

در ادامه به معرفی برخی از خطرناکترین هواپیماهای ساخته شده در طول سالهای مختلف خواهیم پرداخت و علل خطرناک بودن آنها را نیز مورد بررسی قرار می‎دهیم. در صورتیکه تمایل دارید با اینگونه هواپیماها آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.
اولین هواپیمای خطرناکی که قصد معرفی آن را به شما داریم هواپیمایی ساخته شده توسط شرکت هواپیما سازی ایرباس با نام ایرباس a310 می‎باشد. این هواپیما سالیان درازی در چرخه پرواز ایرلاین‎های مختلف در حال فعالیت بوده و افراد زیادی با استفاده از خرید بلیط هواپیما و یا تهیه بلیط ارزان هواپیما توسط این نوع هواپیما به مقاصد مورد نظرشان منتقل شده‎اند.
 از این نوع هواپیما امروزه در برخی از شرکت‎های هواپیمایی نیز استفاده می‎شود. زمانی که این نوع هواپیما توسط شرکت ایرباس به بازار جهانی عرضه شد به دلیل داشتن پیشرفت‎های نسبتا زیادی نسبت به مدل قبلی خود مورد توجه افراد  و شرکت‎های هواپیمایی بسیاری قرار گرفت و بسیاری از این شرکت‎ها از آن برای جابجایی مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما و با خرید بلیط خارجی ارزان قصد انجام سفر هوایی را داشتند مورد استفاده قرار دادند.
 این هواپیما مورد بررسی توسط شرکای اتحادیه اروپایی شرکت ایرباس قرار گرفت و زمانیکه از سودآوری آن اطمینان حاصل شد برای این نوع هواپیما مشتقاتی دیگر طراحی شد که برای فعالیت مورد بررسی قرار گرفت.
همانطور که گفته شد از این هواپیما برای جابجایی مسافرانی که با تهیه بلیط هواپیما و یا بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفر هوایی داشتند در بسیاری از شرکت‎های هواپیمایی استفاده شده است که همین موضوع نشان دهنده میزان محبوبیت این نوع هواپیما در بین شرکت‎های مختلف هواپیمایی بوده است.
در این نوع هواپیما از سیستم جدیدی استفاده شده بود که سبب می‎شد در کابین خلبان دیگر احتیاجی به وجود مهندس پرواز نباشد و همین امر به منحصب بفرد بودن این هواپیما کمک شایانی کرد و از استقبال بالایی برخوردار شد. 
نشانگرهایی که باید توسط مهندس پرواز بررسی می‎شد در این نوع هواپیما به مقابل خلبان انتقال پیدا کرد و از سیستم کنترل با سیم به شکلی محدود در این هواپیما استفاده شده بود.
 با توجه به مطالبی که ارائه شد شاید این سوال برایتان پیش‎آید که نقطه ضعف این نوع هواپیما چیست و چرا در گروه هواپیماهای خطرناک جهان جای گرفته است؟ در ادامه  در رابطه با خطراتی که در این هواپیما احتمال وقوع آن وجود دارد خواهیم پرداخت.

این هواپیما را شرکت هواپیما سازی ایرباس در سال‎های 1983 تا 2007 تولید و به بازار جهانی عرضه می‎کرد و بسیاری از خطوط هوایی با استفاده از این هواپیما مسافرانی که با استفاده از خرید بلیط خارجی ارزان قصد انجام سفرهای هوایی داشتند را به مقاصد مورد نظرشان منتقل می‎کردند.
 این نوع هواپیما را همچنان می‎توان در بسیاری از خطوط هوایی کشورهای مختلف مشاهده کرده از آن برای جابجایی مسافرنی که با بلیط ارزان هواپیما قصد جابجایی دارند استفاده می‎شود.
 البته در بسیاری از خطوط هوایی معتبر و مطرح جهان دیگر از نوع هواپیما استفاده نخواهد شد و انواع جدید آن جایگزین این مدل شده است و برای انتقال مسافرانی که با استفاده از بلیط هواپیما و بلیط ارزان هواپیما قصد جابجایی دارند از آنها استفاده می‎شود.
 این مدل از هواپیمای ساخته شده توسط شرکت هواپیماسازی ایرباس را می‎توان در کشورهای جهان سومی چون پاکستان مشاهده کرد که همچنان در خطوط هوایی این کشور در حال فعالیت می‎باشد.
همانطور که گفته شد آخرین سری از این نوع هواپیما در سال 2007 توسط این هواپیما به بازار جهانی عرضه شد و تولید آن توسط شرکت متوقف شد از این‎رو دیگر قطعات اصلی ئ فرعی این هواپیما نیز تولید نخواهد شد و اگر این هواپیما دچار نقصی در بخش فنی خود شود اینکه بتوان قطعات یدکی آن را در بازار پیدا کرد بسیار دشوار و یا غیرممکن می‎باشد.
و اما درباره هواپیما بوئینگ ۷۲۷ و نکاتی درباره تهیه خرید بلیط هواپیما بیشتر بدانید.
 بدترین حالت برای بوجود آمدن نقص فنی در هنگام پرواز است زمانیکه این هواپیما با در برداشتن مسافرانی که با استفاده از خرید بلیط خارجی ارزان و یا بلیط ارزان هواپیما قصد سفر دارند دچار نقص فنی شود و ایمنی تمامی سرنشینانی که با این هواپیما در حال پرواز هستند از دست برود و با خطراتی جدی روبرو شوند.
 با توجه به این مشکلاتی که ممکن است برای این نوع هواپیما رخ دهد اما هواپیما a310 همچنان در حال فعالیت است و افراد زیادی همه ساله با استفاده از این هواپیما و با تهیه خرید بلیط خارجی ارزان و بیط ارزان هواپیما به انجام سفرهای هوایی خواهند پرداخت.

هواپیمای بعدی که در لیست خطرناکترین هواپیماهای جهان قرار خواهد گرفت هواپیمای مک دونل dc9 خواهد بود. این هواپیما که توسط شرکت هواپیماسازی داگلاس طراحی و تولید شده است یکی دیگر از هواپیماهای خطرناک موجود در جهان می‎باشد که در سال‎های 1965 الی 1982 ساخته و به بازار جهانی عرضه می‎شده است.
 خطوط هوایی که از این نوع هواپیما استفاده می‎کردند همه ساله مسافران زیادی را که با استفاده از بلیط خارجسی و یا بلیط ارزان هواپیما قصد سفر داشتند را به مقاصد مورد نظرشان منتقل کرده‎اند.
تولید و ساخت این هواپیما از سال 1982 به طور کامل متوقف شد و اولین شرکت هواپیمایی که از این نوع هواپیما در ناوگان هوایی خود استفاده کرده است شرکت جت ایرلاین بوده است.
با توجه به تاریخچه‎ای که در رابطه با این هواپیما در دسترس می‎باشد از این هواپیما در سال 1965 برای اولین استفاده شده است. هرچند از ساخت آخرین مدل از این نوع هواپیما سالیان بسیاری است که می‎گذرد اما همچنان این هواپیما را می‎توان در برخی از خطوط هوایی کشورهای مختلف مشاهده کرد که در حال فعالیت می‎باشد و مورد استفاده قرار می‎گیرد.
 آماری در رابطه با این هواپیمای خارج از تولید در دسترس است که با توجه به آن تعداد 315 فروند از این نوع هواپیما که سالیان درازی است که از چرخ تولید خارج شده است در خطوط هوایی کشورهای مختلف در حال فعالیت است و از آنها برای جابجایی مسافران استفاده می‎شود.
 با توجه به قدیمی بودن این هواپیما و امکان بوجود آمدن نقص فنی در هنگام پرواز و همچنین کمبود قطعات یدکی اصلی و فرعی این نوه هواپیما این هواپیما که توسط شرکت هواپیمایی داگلاس تولید می‎شده در لیست خطرناکترین هواپیماهای جهان قرار خواهد گرفت که همچنان در حال فعالیت می‎باشد و در بسیاری از شرکت‎های هواپیمایی برای انتقال مسافرانی که قصد انجام سفر هوایی دارند مورد استفاده قرار می‎گیرد.
علاوه‎بر نبود لوازم یدکی این نوع هواپیماها که سالیان درازی از چرخه تولید خارج شده‎اند بکار گرفتن چنین هواپیماهای مسنی که از تکنولوژی قدیمی نیز استفاده می‎کنند بسیار خطرساز خواهد بود و احتمال بوجود آمدن سوانح هوایی را افزایش می‎دهد که در صورت وقوع چنین حوادثی ایمنی مسافران با چالش بزرگی روبرو خواهد بود.
 

 


کد مطلب: 146017

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/146017/اطلاع-خطرناک-ترین-هواپیماهای-جهان-قبل-خرید-بلیط-هواپیما

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir