کد مطلب: 145979
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱
کاندیدای فهرست اصلاح‌طلبان در تهران گفت: امیدواریم که مردم نسبت به سرنوشت شان ارزان‌فروشی نکنند و متوجه عواقب یک انتخابات کم‌فروغ باشند.
 

به گزارش ایران خبر، محمد علی وکیلی پس از حضور در حسینیه ارشاد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه انتخابات همیشه برای ایران نقش رفراندوم را دارد اظهار داشت: این دوره نقش انتخابات بسیار مهمتر از دفعات قبل است به دلیل اینکه تحولات زیادی در کشور رخ داده است.

وی ادامه داد: مردم نسبت به وضعیت معیشتی‌شان گله دارند و حضورشان در انتخابات می‌تواند به مسئولان اعتماد به نفس دهد و از سوی دیگر خنثی کننده توطئه‌های دشمن باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هرکس ایران را دوست دارد پای صندوق‌های رای بیاید تصریح کرد: این بیانات مقام معظم رهبری نشان دهنده آن است که راهبرد نظام جمهوری اسلامی درباره انتخابات به معنای رسیدن به نتیجه دلخواه نیست بلکه راهبرد نظام جمهوری اسلامی همواره انتخابات خوب و با مشارکت بالاست.

وکیلی افزود: متاسفانه برخی از جریانات سیاسی انتخابات خوب را فقط با نتیجه دلخواه تعبیر می کنند در حالی که اگر راهبرد نظام جمهوری اسلامی درست باشد باید همه ارکان نظام و رسانه‌های جمعی انتخابات خوب را در دستور کار قرار می دادند و به دنبال مشارکت حداکثری می بودند اما در این چند روز ندیدیم که هیچ نشانی از این راهبرد در رسانه ها وجود داشته باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنان امیدواریم که مردم نسبت به سرنوشت شان ارزان‌فروشی نکنند و متوجه عواقب یک انتخابات کم فروغ باشند و امیدواریم در عصر امروز شاهد شکوه حضور مردم در انتخابات باشیم.

وکیلی تاکید کرد: به هر حال انتخابات خوب برای جمهوری اسلامی انتخاباتی است که توأم با مشارکت حداکثری باشد و هیچگاه انتخابات خوب برای نظام جمهوری اسلامی به معنای انتخابات با نتیجه ای دلخواه نبوده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پیش بینی شما از نتیجه انتخابات چیست، گفت: بنده معتقدم که بخش زیادی از صندلی های تهران به دور دوم کشیده می شود. همچنین در تعداد زیادی از حوزه‌های انتخابیه اصلاح‌طلبان اصلاً نیرویی برای رقابت با اصولگرایان ندارند.

وی افزود: بر این اساس می‌توان پیش‌بینی کرد که ۱۵۰ تا ۱۵۷ کرسی را ما پیشاپیش به جریان اصولگرایان در انتخابات واگذار کرده‌ایم چرا که نیرویی برای رقابت با آنان نداریم.

وکیلی گفت: در بهترین پیش‌بینی جریان اصلاح‌طلب بین ۳۵ تا ۴۰ نفر در کل کشور شانس پیروزی و حضور در مجلس را دارد که البته اگر مشارکت مردم در انتخابات خوب باشد این عدد محقق می شود و در غیر این صورت و اگر مشارکت پایین باشد بار دیگر یک مجلس یک دست اصولگرا تشکیل خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بی‌تردید اگر انتخابات کم فروغ باشد پیام بدی به دنیا مخابره می‌شود و اگر انتخابات کم فروغ باشد شاهد تشکیل یک مجلس یکدست خواهیم بود و بنده بارها گفته ام که یک مجلس یکدست اصلاح‌طلب خسارت بار است و مجلس یکدست اصولگرا ویرانگر است.

وکیلی اظهار داشت: ما عواقب مجلس یکدست اصولگرا را در مجلس هفتم دیدیم به گونه‌ای که شاهد اتفاقاتی چون بالا رفتن از دیوار سفارت عربستان و انگلیس در آن مقطع و کارهای پارتیزانی بودیم که در مسیر مجلس و منافع ملت نبود و صرفاً این اتفاقات در یک مجلس یکدست به وقوع پیوست.

وی خاطرنشان کرد: انتخابات کم فروغ قطعاً دودش به چشم ملت می رود و دود مجلس یکدست هم به چشم ملت می‌رود.

منبع : خبرگزاری مهر