کد مطلب: 145802
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز به تغییر نام چند معبر رأی مثبت دادند.
 

به گزارش ایران خبر، اعضای شورای شهر تهران در ادامه جلسه امروز شورای شهر به بررسی نام گذاری ۱۰ معبر و خیابان پرداختند که در ابتدا حسن رسولی با اشاره به نکاتی در خصوص نحوه نام گذاری گفت: از هفته گذشته این بحث که به لیست به یکباره رای بدهیم یا این که هرمورد از نام گذاری‌ها را به صورت مجزا تصویب کنیم، مطرح است و باید در این خصوص تصمیم بگیریم.

شهربانو امانی نیز با بیان این که در ابتدای دوره رئیس شورا رویه‌ای داشتند که براساس آن به صورت یک جا به تغییر نام معابر رای داده می‌شد گفت: حالا باید ببینیم این رویه‌ای که از سوی رئیس شورا در نظر گرفته شده منطبق با آیین‌نامه است یا نه؟ که بهاره آروین در واکنش به این سخنان امانی گفت: براساس آیین‌نامه داخلی شورا همه طرح‌ها و لوایح باید به صورت تک به تک به رأی گذاشته شود.

در ادامه مسجد جامعی با بیان این که نباید در مورد نام گذاری سرسری و موضوعی دم دستی نگاه شود و باید تغییر نام‌ها یک مبنای منطقی داشته باشد اظهار کرد: باید ذی‌نفعان هر محله در نام گذاری‌ها دخیل باشند چرا که آنها نسبت به هویت منطقه خود حساس هستند و مگر می‌شود بدون توجه به نظر اهالی یک محل نام یک خیابان که سال‌ها با آن انس گرفتند را تغییر دهیم.

وی با بیان این که متاسفانه ما با پدیده‌ای مواجهیم که برخی از بزرگان شهر به خاطر برخی لجبازی‌ها نامشان مغفول مانده است، افزود: نام گذاری یک محل یا معبر بسیار مهم است و نباید بدون در نظر گرفتن هویت شهری یک محله نام آن را تغییر دهیم.

در ادامه حق شناس نیز با انتقاد به برخی از اظهارنظر اعضای شورا گفت: دوستان قرار بود در مورد روال رأی گیری صحبت کنند؛ اما متاسفانه از بحث خارج می‌شوند و حرف‌های دیگری می‌زنند و باید تاکید کنم ما لایحه‌ای را به هیات رئیسه دادیم که براساس آن نظر شورایاران در تغییر نام‌ها امری طبیعی خواهد بود و دقت داشته باشید که ما به نظر شورایاران احترام می‌گذاریم و ما در این زمینه کم کاری نکردیم.

وی با بیان این که متاسفانه از گوشه و کنار صداهای انتقاد بر ما بلند است و به این دلیل است که برخی تصمیمات ما به مذاق آنها خوش نیامده گفت: یک بار برای همیشه باید در شورای شهر تصمیم بگیریم که روال نام گذاری باید چگونه باشد.

در ادامه اعضای شورای اسلامی شهر تهران  مقرر کردند که این بار در این جلسه به صورت جزئی به تغییر نام معابر رأی بدهند که براین اساس به تغییر نام کوچه بی نام به ورزشگاه در منطقه یک رأی مثبت دادند. همچنین خیابان ۱۹ در منطقه دو به خیابان شهید سعید پور وافرانی تغییر یافت و کوچه درایت نیز به نام شهید نوید صفری در منطقه ۴ تغییر کرد. اما اعضای شورای شهر به تغییر نام ایستگاه اتوبوس پسیان به نام دهخدا رأی ندادند و قرار شد این پیشنهاد به کمیسیون تخصصی بازگردد تا مجددا بررسی شود.

به گزارش ایران خبر، به دلیل اتمام وقت جلسه مابقی نامگذاری‌ها به جلسه آینده موکل شد.

منبع : خبرگزاری ايسنا