کد مطلب: 145488
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴
ایسنا/بوشهر
 
به گزارش ایران خبر، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر در خصوص این اتفاق گفت: در پی پایش و گشت و کنترل فعال محیط بانان در منطقه شکار ممنوع کوه مند و بر اساس اطلاعات واصله مبنی بر حضور تعدادی شکارچی در منطقه در فصول ممنوعه مأمورین یگان حفاظت اداره کل و پاسگاه محیط بانی شهیر بیرامی کوه مند در مأموریتی مشترک توانستند متخلفی را که خود را سلطان کوه به همه معرفی می کرد همراه با مقادیری گوشت دستگیر کنند و پس از تنظیم صورتجلسه به مراجع قضایی معرفی شدند.

سید احسان موسوی در تکمیل این خبر افزود: طبق اطلاعات واصله فرد متخلف دارای چندین سابقه تخلف زیست محیطی است که در محاکم قضایی نیز محکوم شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین طبق اطلاعات واصله فرد متخلف دارای سلاح غیرمجاز بوده و سلاح خود را در کوه مخفی نموده که جستجو برای پیدا نمودن سلاح غیرمجاز و دیگر ادوات توسط محیط بانان در منطقه ادامه دارد.

قلی نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در ادامه اعلام کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل زادآوری حیات وحش از همه همشهریان و دوستداران طبیعت تقاضا می شود بدون هماهنگی وارد این گونه مناطق نشوند.

به گزارش روابط عمومی محیط زیست، وی تاکید کرد: طبیعت نیاز به حمایت عمومی مردم دارد و بر اساس اصل 50 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران حفظ محیط زیست وظیفه ای است همگانی که بر عهده عموم مردم گذاشته شده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا