کد مطلب: 145309
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: طرح «معامله قرن» آخرین تلاش‌های ترامپ برای فرار از شکست بزرگ در مقابل جبهه مقاومت است.
 

به گزارش ایران خبر، سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در مراسمی که بمنظور گرامیداشت ایام الله دهه فجر با محوریت تکریم مقام والای سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه در شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران وزارت نیرو برگزار شد، با تبیین ثمرات معنوی و اثرات خون شهیدان دفاع مقدس و شهیدان مدافع حرم، بویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه وی، گفت: ترامپ با اقدام به شهادت حاج قاسم سلیمانی و اعلام معامله قرن دو اشتباه بزرگ و استراتژیک انجام داده است.

وی افزود: شهادت حاج قاسم سلیمانی خون ملت‌های اسلامی را بجوش خواهد آورد و همانگونه که امام خمینی (ره) فرمودند که راه قدس از کربلا می‌گذرد و خون شهدای دفاع مقدس راه کربلا را باز کرد، خون شهیدان مدافع حرم و شهید حاج قاسم سلیمانی راه قدس را باز خواهد کرد.

معامله قرن آخرین تلاش‌های ترامپ برای فرار از شکست بزرگ در مقابل جبهه مقاومت است

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در واکنش به طرح «معامله قرن»، تاکید کرد: معامله قرن آخرین تلاش‌های ترامپ برای فرار از شکست بزرگ در مقابل جبهه مقاومت است و طرح معامله قرن، ننگین‌ترین معامله در قرن است و همانطور که طرح خاورمیانه بزرگ با شکست مواجه شد، معامله قرن نیز با شکست مواجه خواهد شد و همانگونه که قرآن کریم وعده داده است نَصْرٌ مِنَ اللَّهِ وَفَتْحٌ قَرِیبٌ ۗ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ.

سرلشکر صفوی با اشاره به خیانت برخی از سران کشورهای عربی در موضوع فلسطین، اضافه کرد: هیچ‌یک از گروه‌های فلسطینی این طرح را قبول نکردند در حالی که سران برخی کشورهای عربی این طرح را پذیرفته‌اند و با سیاست‌های آمریکا در منطقه همراهی می‌کنند.

وی با اشاره به سرنوشت سران خائن برخی کشورهای عربی، تاکید کرد: مقام معظم رهبری فرمودند رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و این در حالی است که برخی از سران کشورهای عربی که دستشان در دست رژیم صهیونیستی است قبل از این رژیم از بین خواهند رفت و این کشورهای پادشاهی عمر طولانی ندارند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: آمریکایی‌ها همانطور که به شاه ایران و حسنی مبارک وفادار نبوده‌اند به شاه‌های این منطقه هم وفادار نخواهند بود.

سرلشکر صفوی افزود: آمریکایی‌ها نمی‌توانند از برخی کشورهای عربی دفاع کنند، بعد از جنگ جهانی دوم هیچ قدرتی، قدرت آن را نداشته که پایگاه‌های آمریکایی را با موشک بزند، رهبری جمهوری اسلامی ایران در رأس حکومت و سپاه پاسداران تنها قدرت متکی بر صلابت ملت ایران است که توانست پایگاه «عین الاسد» را با چندین موشک هدف قراردهد و آمریکایی‌ها نتوانستند کاری کنند چون تمام نیروهای خود را در معرض خطر می‌دیدند، اگر آنها اقدام متقابلی می‌کردند با شدت بیشتری پاسخ می‌گرفتند، ماهواره‌های آمریکایی آمادگی کامل نیروهای ایران را برای پاسخگویی نشان می‌دادند.

ترامپ ابزار دست صهیونیست‌ها است

وی گفت: ترامپ ابزار دست صهیونیست‌ها است و رئیس جمهور بی آبرویی است که دستور ترور و عملیات تروریستی را مستقیماً داده است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در ادامه با گریزی بر گفتمان‌های حاکم در بعد ملی و منطقه غرب آسیا و جهان اسلام طی دو قرن گذشته، اظهار داشت: طی دو قرن گذشته در مقیاس ملی در داخل کشور و در مقیاس منطقه غرب آسیا و در مقیاس جهان اسلام سه نوع گفتمان فرهنگی سیاسی رایج شده است.

سرلشکر صفوی تاکید کرد: گفتمان غرب گرایی با این استدلال که غرب با برتری اقتصادی، فناوری و نظامی به قدرت برتر جهان تبدیل شده است چاره‌ای جز تسلیم شدن و یا پیروی از غرب نمی‌دید.

وی ادامه داد: از سوی دیگر گفتمان دیگری به نام اصلاحات در جهان اسلام در پی به روز کردن نظام آموزشی و بهبود شرایط اقتصادی خصوصاً در حوزه تولید و تکنولوژی و تعامل سازنده با بلوک غرب بوده است و در قرن حاضر امثال آقای دکتر مصدق و مرحوم مهندس بازرگان از چهره‌های شاخص گفتمان اصلاحات و تلفیق اسلام با علوم غرب بودند.

گفتمان انقلابی در منطقه در حال شکل گیری است

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به شکل گیری گفتمان سومی در قرن حاضر با عنوان گفتمان انقلابی، گفت: گفتمان انقلابی در جهان اسلام در پی مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی و غربی و بر قراری عدالت و قسط اجتماعی شکل گرفت که خواهان تغییر و تحول اساسی در ساختار سیاسی حکومت‌ها و مناسبات فرهنگی اجتماعی و روابط خارجی بوده است.

سرلشکر صفوی خاطرنشان کرد: از چهره‌های پیشتاز این گفتمان انقلابی سید جمال الدین حسینی اسد آبادی و در قرن معاصر، حضرت امام خمینی (ره) و در حال حاضر مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای سکان دار این گفتمان هستند و به واسطه این گفتمان انقلابی تمدن نوین اسلامی و در بعد فرهنگی، فرهنگ مقاومت نهادینه شد.

وی گفت: گفتمان انقلابی در ایران و در جهان اسلام بدنبال مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی و خواهان یک تحول اساسی در ساختار نظام سیاسی حکومت، مناسبات اجتماعی، سیاست خارجی و برقراری پیشرفت و عدالت در کشور با اتکا به اسلام و ملت است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا یادآور شد: با این گفتمان انقلابی، انقلاب پیروز شد و یک نظام سیاسی مبتنی بر اسلام و ملت، جمهوریت و اسلامیت شکل گرفت که تا قبل از آن این مدل نظام سیاسی در ساختار نظام سیاسی جهان تعریف نشده بود.

سرلشکر صفوی با اشاره به شکل گیری گفتمان مقاومت در نتیجه گفتمان انقلاب اسلامی، گفت: مدل حکومتی جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) و در ادامه آن رهبری مقام معظم رهبری، هم انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و هم کشور را حفظ کرد و هم در مقیاس جهانی این گفتمان انقلاب به یک گفتمان مقاومت تبدیل شده است. گفتمان مقاومت بدنبال ساختن تمدن نوین اسلامی است.

وی با تشریح دو جبهه استکباری به رهبری آمریکا و غرب و صهیونیست‌ها و برخی کشورهای عربی در مقابل جبهه مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: در سی سال گذشته جبهه مقاومت پیشرفت کرده و در مقابل جبهه استکباری به رهبری آمریکا علیرغم حضور در منطقه دوران افول خود را طی می‌کند و نتوانسته است پیشرفت و آبادانی و امنیت را به کشورهای اشغال شده نظیر افغانستان به همراه بیاورد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تاکید کرد: آمریکایی‌ها در عراق و افغانستان حدود ۸ تریلیون دلار هزینه کرده‌اند و بیش از بیست هزار کشته و زخمی داده‌اند و این در حالی است که استراتژیست‌های آمریکایی اعتقاد دارند ورود آنها به عراق و افغانستان اشتباه راهبردی بوده و خطر اصلی برای آمریکا از نظر اقتصادی چین و از نظر نظامی روسیه بوده است و در طول این مدت هم چینی‌ها قدرت اقتصادی گرفته‌اند و هم روس‌ها قدرت نظامی شأن پیشی گرفته و نفوذ سیاسی شأن در سوریه و ترکیه افزایش پیدا کرد و در کنار این‌ها هم نفوذ سیاسی انقلاب اسلامی گسترش پیداکرده و آمریکا در سه جبهه شکست خورده است.

سرلشکر صفوی همچنین با اشاره به تلاش‌های متخصصان و مهندسان شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران وزارت نیرو در توسعه منابع آب و برق کشور، گفت: از مهندسان و متخصصان شرکت توسعه منابع آب و نیرو که با همت و درایت مدیران وقت در جهت توسعه زیر ساخت‌های آب و انرژی برق تلاش کردند و طی سی سال گذشته توانسته‌اند چندین میلیارد متر مکعب و چند هزار مگاوات برق آبی با احداث سدهای بزرگ به ظرفیت‌های آب و برق کشور و ملت عزیزمان اضافه کنند صمیمانه تشکر می‌کنم و این از برکات مهندسان جوان و انقلابی و تخصص و قدرت اجرای پیمانکاران ایرانی همانند قرارگاه خاتم و دیگر پیمانکاران بوده است.

منبع : خبرگزاری مهر