کد مطلب: 145269
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۵
​رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه رسیدن به مرجعیت علمی به معنای دستیابی به اوج قله های علمی است، گفت: تلاش می‌کنیم پزشکی قانونی را به ممتازترین جایگاه علمی در سطح منطقه برسانیم.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، عباس مسجدی با بیان این مطلب و با اشاره به برگزاری پنجمین همایش مرجعیت علمی با موضوع "پزشکی قانونی در مسیر مرجعیت علمی" افزود: مرجعیت علمی به معنی نهضت تولید علم است و اینکه دانشمندان داخل کشور به گونه‌ای تولید علم داشته باشند که دانشمندان دیگر کشورها از آن استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه مرجعیت علمی به استقلال علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور کمک می‌کند، اظهار داشت: مرجعیت علمی دستاوردهای قابل توجهی به همراه خواهد داشت که در زمینه پزشکی قانونی نیز موجب می‌شود اظهارنظرهای کارشناسی استاندارد و در راستای خدمت به مردم با توجه به کیفیت، سرعت و دقت و نیز رعایت شأن و منزلت افراد ارائه شود.

مسجدی افزود: بعد از انقلاب اسلامی وجه ممتاز سازمان پزشکی قانونی کشور استفاده از همه ظرفیت‌های پزشکی، فقهی و حقوقی برای اظهارنظرهای کارشناسی و خدمت به مردم بود که مرجعیت علمی نیز می‌تواند با توجه به این ظرفیت‌ها و توجه بیشتر به بعد علمی فعالیت‌های سازمان محقق شود.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و نکات مطرح شده در این بیانیه از سوی مقام معظم رهبری، آن را به عنوان سندی راهبردی و دستمایه‌ای خوب برای رساندن کشور به مرجعیت علمی دانست و خاطرنشان کرد: مشارکت فعال جوانان در انجام امور کشور، استفاده از ظرفیت نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی، استفاده بهینه از فرصت‌ها، بهره‌گیری از درآمد ملی و ظرفیت‌هایی که تا به حال از آن‌ها استفاده نشده و …از نکات مهمی است که در قالب بیانیه گام دوم انقلاب باید مورد توجه قرار گیرد.

مسجدی در ادامه با تأکید بر اینکه بعد از انقلاب کشور شرایط سختی را تجربه کرده و توانسته قله‌های بلندی را فتح کند، گفت: دوری از ترس و ناامیدی نکته‌ای بسیار مهم است و نباید اجازه بدهیم یأس و ناامیدی در ملت و به ویژه نخبگان ما رخنه کند چرا که توجه به علم و پژوهش آشکارترین وسیله قدرت و عزت کشور است.

وی همچنین جوشیدن چشمه علم در بین نخبگان، حرکت باشتاب بالا به سمت قله‌های دانش، توجه به معنویت و اخلاق، ایجاد انگیزه بین نخبگان و دانشجویان جوان، برجسته کردن ارزش‌های معنوی، داشتن اقتصادی قوی و سلطه ناپذیر، عدالت و مبارزه با فساد و … را از مؤلفه‌های مهم بیانیه گام دوم انقلاب برشمرد که زمینه ساز دستیابی به مرجعیت علمی است.

منبع : خبرگزاری مهر