قالیباف:

تا میان اهداف و ساختار مدیریتی یک نسبت منطقی نباشد اوضاع سامان نمی‌گیرد

خبرگزاری ايسنا , 5 بهمن 1398 ساعت 19:35

محمدباقر قالیباف در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه در نظام مدیریتی ما نسبتی میان اهداف و ساختار مدیریتی وجود ندارد، گفت: معتقدم تا وقتی این مشکل حل نشود ما سامان نمی‌گیریم.


به گزارش ایران خبر، قالیباف در ادامه گفت: اداره یک کشور نیازمند داشتن هنر حکومت داری است. ما وقتی جلو می رویم می بینم میان حکمت عملی و نظری ما یک الزاماتی وجود دارد که برایش پاسخ مناسب نداریم.
وی افزود: ناکارآمدی در بخش‌هایی از سیستم مدیریتی ما اشباع شده است. یعنی اگر افراد آن را ول کنند تا خودش پیش برود وضعیت بهتری خواهیم داشت. البته این حرفها دلیل بر این نیست که نقاط قوت را نبینیم که به جای خود باقی است.
قالیباف با بیان اینکه حرکت بر اساس قانون اساسی باید در مجلس شروع شود، گفت: ممکن است بگویند تو در مجلس نبودی و تجربه آن را نداری. من این را قبول دارم اما وقتی تجربه کسانی که در مجلس بودند را نگاه می کنم و خودم هم دستی بر آتش مدیریت داشته ام، به همین دلیل می گویم کار باید از مجلس آغاز شود.
فرمانده اسبق نیروی انتظامی با یادآوری اینکه وقتی در ناجا کارم را شروع کردم به این فکر میکردم که اگر بعد از چهار ماه به کار مسلط نشوم بعد از چهل ماه هم مسلط نمی شوم، اظهار کرد: من آن زمان گفتم باید در درون به نیروی انتظامی هویت دهم. در بیرون هم می خواهم کاری کنم که وقتی کسی خواست به پاسگاه کلانتری برود قبلش بیایند پیش من و بگویند که کارشان چیست.
وی ادامه داد: هیچکدام از دوستان ما به این دو حرف اعتقاد نداشتند و به ما می گفتند که اینجا سپاه نیست. به ما می گفتند که شما با هویت پاسداری به ناجا آمده‌ای و کارهایی که می گویی در اینجا شدنی نیست اما ۱۴ ماه بعد همان که گفتیم اتفاق افتاد. یعنی ۱۱۰ راه افتاد و هرکسی قبل از رفتن به پاسگاه پیش ما بیاید و این کار را نه من که همان پرسنل انجام دادند.
خبر تکمیل می‌شود


کد مطلب: 144921

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/144921/میان-اهداف-ساختار-مدیریتی-یک-نسبت-منطقی-نباشد-اوضاع-سامان-نمی-گیرد

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir