کد مطلب: 144803
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰
وزیر مشاور دولت عربستان در امور خارجه بار دیگر ادعاهای بی اساسی علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از الشرق الاوسط، عادل الجبیر، وزیر مشاور دولت عربستان در امور خارجه که به بروکسل سفر کرده است در سخنرانی خود در کمیسیون روابط خارجی اتحادیه اروپا با تکرار ادعاهای بی‌اساسش ایران را بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان خواند.

وی مدعی شد که ایران حامی اصلی شیعیان در جهان نیست زیرا شیعیان عراق، لبنان و ایران امروز علیه سیاست‌های تهران تظاهرات می کنند.

عادل الجبیر در بخشی از سخنرانی خود مدعی شد که عربستان تا کنون برای رشد و پیشرفت یمن 14 میلیارد دلار هزینه کرده است و حوثی های مورد حمایت ایران جنایت های زیادی در حق مردم یمن کرده اند.

این مقام سعودی همچنین گفت که این حوثی ها هستند که به عربستان تعرض کرده اند و 300 موشک و 100 پهپاد به سوی خاک این کشور پرتاب کرده اند.

به گزارش ایران خبر، ادعای حمایت ایران از تروریسم در حالی مطرح می شود که جمهوری اسلامی ایران همواره برای ریشه کن کردن تروریسم تلاش‌های فراوانی کرده  و در بیرون کردن داعش از عراق و سوریه نقش مهمی داشته است.

جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال صلح و ثبات و امنیت در منطقه بوده است و مقامات کشورمان پیش از این چندین بار پیشنهاد گفت‌وگو با کشورهای منطقه به منظور ایجاد صلح و امنیت در منطقه را مطرح کرده‌اند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان اخیرا در سخنرانی خود در فروم دوحه با اشاره به تلاش برخی کشورهای منطقه برای "خرید امنیت" تاکید کرد که اجرایی شدن ابتکار صلح هرمز که توسط حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران پیشنهاد شده است، می‌تواند به برقراری ثبات و همزیستی مسالمت آمیز در منطقه بینجامد.

منبع : خبرگزاری ايسنا