کد مطلب: 144737
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۲
اهواز- اداره کل مدیریت بحران خوزستان با صدور اخطاریه‌ای نسبت به بارش برف و باران و وقوع یخبندان برای خوزستان در روزهای پایانی هفته جاری هشدار داد.
 

به گزارش ایران خبر، در اخطاریه اداره کل مدیریت بحران خوزستان که امروز صادر شد، عنوان شده است: پیرو اطلاعیه روز گذشته این اداره کل و با توجه به هشدار سازمان مدیریت بحران کشور، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (دوم و سوم بهمن‌ماه) شاهد بارش شدید برف، رگبار، رعد و برق، مه و کاهش دما خواهیم بود. در روز چهارشنبه بارش برف در ارتفاعات شمال خوزستان حداکثر ۳۵ تا ۵۵ سانتی‌متر و در روز پنجشنبه ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود؛ بنابراین لغزندگی، یخبندان، کاهش دید و آب‌گرفتگی معابر عمومی را خواهیم داشت و رانندگان باید ضمن رعایت احتیاط، خودروهای خود را برای تردد شهری و جاده‌ای به تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

همچنین در این اخطاریه خطاب به فرمانداران خوزستان تأکید شده است: فرمانداران با توجه به این اخطاریه و پیش‌بینی وقوع شرایط مشابه در برخی استان‌های مجاور نسبت به صدور هشدار، اتخاذ تمهیدات لازم و اقدامات پیشگیرانه اقدام کنند. همچنین نسبت به آماده‌باش واحدهای تابعه سطح استان و شهرستان و حضور در محل فعالیت، اطلاع‌رسانی مستمر و ارائه توصیه‌های ایمنی مانند عدم تردد غیرضروری و عدم تردد، توقف و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها، دره‌ها، کوه‌ها و مناطق در معرض خطر وقوع حوادث احتمالی و احتیاط لازم هنگام عبور از این مناطق به شهروندان به ویژه بیماران، روستاییان، عشایر، کشاورزان، دامداران، کودکان، سالمندان، مسافران، صیادان و افراد ساکن در مناطق در معرض خطر وقوع حوادث را انجام دهند.

در ادامه این اخطاریه آمده است: به صورت مستمر توصیه‌های لازم به رانندگان جهت احتیاط در تردد و لزوم همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ هنگام تردد از محورهای مواصلاتی کوهستانی، برف‌گیر و لغزنده ارائه شود. جهت اتخاذ تدابیر لازم و در صورت لزوم اعمال محدودیت جهت تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی طبق ضوابط و اتخاذ سایر تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام و گزارش اقدامات به این اداره کل ارسال شود.

منبع : خبرگزاری مهر