کد مطلب: 144578
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۰
آمل- رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: ۱۶ هزار کلاس درس خیرساز تا سال آینده در کشور تکمیل می شود.
 

به گزارش ایران خبر، ناصر قفلی بعدازظهر چهارشنبه در حاشیه همایش اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های مازندران در آمل با اشاره به وجود ۴۰ هزار کلاس درس نیمه تمام در کشور افزود: از این شمار ۱۶ هزار کلاس درس توسط خیرین و ۲۴ هزار کلاس درس دیگر نیز توسط دولت در حال ساخت است.

وی از تأمین اعتبار ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان دولت برای کمک و تکمیل ۱۶ هزار کلاس نیمه کاره خیرساز تا یک سال آینده خبر داد.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور اضافه کرد که برای تکمیل ۲۴ هزار کلاس درس نیمه کاره دولتی در حال ساخت به حدود ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که دولت باید سازوکارهای تأمین این اعتبار را برای تسریع ساخت آنها فراهم کند.

قفلی، ادامه داد، درکنار تأمین وچگونگی اعتبار پیش بینی شده، لازم است خیرین نیز مانند همیشه وارد عمل شده و برای اتمام آنها فعالیت کنند.

ساخت ۱۴ مدرسه برای بیماران اوتیسم

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور همچنین از ساخت ۱۴ مدرسه خاص برای بیماران اوتیسم در ۱۴ استان کشور با حمایت خیران زیرپوشش این مجمع خبر داد واضافه کرد، این درخواست جدی خانواده‌های بیماران اوتیسم بوده و آنها به داشتن این مدارس نیاز دارند و امیدوارم به سرعت برای آن تسریع خواهد شد.

قفلی افزود: اینکه در کار خیر پیشرو باشیم خیلی خوب است وبه همین منظور باید درباره کار خیر صحبت کرد و آن را اشاعه داد تا دیگران برای انجام آن نیز تشویق شوند.

آمادگی رسانه ملی برای کمک به مجمع خیران مدرسه ساز

قائم مقام صداوسیمای مرکزمازندران هم دراین هم اندیشی از آمادگی رسانه استانی درکنار مجمع خیران مدرسه ساز برای تشویق وعمومی کردن کارهای خیروعام المنفعه برای ساخت واحدهای آموزشی شد.

تقی صمدی افزود: انتظار است که مجمع خیران مدرسه ساز استان درکنار ساخت وسازهای مدرسه‌ای، مجمع خیران فرهنگ ساز را هم درکنار خود ایجاد وبا فعالیت همسو بتواند درکنار ساخت وسازها درایجاد فرهنگ‌های ارزشی درجامعه نیز نقش آفرینی شود.

منبع : خبرگزاری مهر