کد مطلب: 144313
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۸
روسای جمهور ایران و اوکراین بر ضرورت بررسی دقیق و سریع علت سقوط هواپیما بوئینگ ۷۳۷ تاکید کردند.
 

به گزارش ایران خبر، روسای جمهور ایران و اوکراین امروز(پنجشنبه) با ابراز تسلیت بابت سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی که منجر به کشته شدن مسافران این هواپیما شد، بر ضرورت بررسی دقیق و سریع علت سقوط این هواپیما تاکید کردند.

زلیسنکی رئیس جمهور اوکراین در تماس تلفنی با حجت الاسلام حسن روحانی با قدردانی از اقدامات انجام شده از سوی نیروهای امدادی، اورژانس و کاشناسان فنی ایران در این حادثه، خواستار همکاری مشترک هیئت‌های فنی دو کشور برای بررسی این حادثه و مشخص شدن دلایل سقوط هواپیما طبق پروتکل های بین‌المللی شد.

روحانی نیز با تاکید بر همکاری کامل هیئت‌های فنی دو کشور برای انجام همه اقدامات لازم در این زمینه اظهار داشت: به وزارت راه و شهرسازی دستور می‌دهم که تیم مشترکی از کارشناسان دو کشور برای بررسی دقیق علت این حادثه تشکیل دهد.

در این گفتگوی تلفنی همچنین بر تعامل وزرای خارجه ایران و اوکراین برای تسریع و تسهیل در همکاری‌های کارشناسان دو کشور در بررسی ابعاد این حادثه و انجام اقدامات لازم توافق کردند.

  روسای جمهور ایران و اوکراین همچنین در این تماس تلفنی با اشاره به روابط خوب دو کشور بر توسعه و تعمیق روابط در همه زمینه ها تاکید کردند.

منبع : خبرگزاری مهر