کد مطلب: 144124
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۲
سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان در واکنش به گام نهایی کاهش تعهدات برجامی ایران، گفت که آلمان همچنان خواستار حفظ توافق هسته‌ای است.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان، روز دوشنبه گفت گه آلمان، علیرغم اظهارات روز یکشنبه تهران مبنی بر این که تعهداتش نسبت به غنی‌سازی اورانیوم را کنار می‌گذارد، هنوز خواهان حفظ توافق هسته‌ای با شش قدرت بزرگ جهان است.

او درباره گام نهایی کاهش تعهدات برجامی ایران، گفت: این نقض بیشتر برجام خواهد بود، اما نه، تاکید می‌کنم که پایان خود به خودی توافق[هسته‌ای] است.

این سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان در ادامه گفت: هدف ما همچنان حفظ توافق است. ما در حال مذاکره بر سر این موضوع هستیم.

به گزارش ایران خبر، این واکنش آلمان به گام نهایی کاهش تعهدات برجامی ایران در پی این مطرح می‌شود که دولت کشورمان  شب گذشته طی بیانیه‌ای گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات ایران در برجام را اعلام کرد. جمهوری اسلامی ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی سازی، درصد غنی سازی، میزان مواد غنی شده، و تحقیق و توسعه) مواجه نیست.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان نیز در پی این بیانه در صفحه توییترش نوشت: دولت جمهوری اسلامی طی بیانیه‌ای گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات ایران در برجام را اعلام کرد. جمهوری اسلامی ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی سازی، درصد غنی سازی، میزان مواد غنی شده، و تحقیق و توسعه) مواجه نیست.

منبع : خبرگزاری ايسنا