کد مطلب: 144072
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۵
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به جرات اعلام می کنم که پس از امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، قاسم سلیمانی سومین قهرمانی بین‌المللی ایران است.
 

به گزارش ایران خبر، محسن رضایی در مراسم سوگواری که شامگاه یکشنبه به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی در مصلی تهران برگزار شد، اظهار کرد: قاسم سلیمانی نماد اقتدار جمهوری اسلامی و عزت اسلام و مسلمانان بود. او خواب را از تجاوزان گرفته بود و در هر جبهه‌ای که حضور پیدا می‌کرد، اشغالگران لرزه به اندامشان می‌افتاد. هیچ رسانه و روزنامه پرتیراژ جهانی نبود که در چند سال گذشته عکس یا نام قاسم سلیمانی را در صفحه اول خود چاپ نکرده باشد.

وی ادامه داد: ایشان جزو استثناء قهرمانان ایران است که هم در دوران حیات و هم پس از شهادت قهرمان ملی شدند. اگر آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که شهادت ایشان بیشتر از حیات ایشان به آنها ضربه می‌زند و شهادت ایشان تبدیل به یک انقلاب بزرگ در ایران می‌شود شاید هرگز جرات این کار را پیدا نمی کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به جرات اعلام می کنم که پس از امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، قاسم سلیمانی سومین قهرمانی بین‌المللی ایران است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام انتقام ملت ایران و عراق و جبهه مقاومت از آمریکایی‌ها را بسیار سخت توصیف کرد و افزود: آقای ترامپ شما توییت زدید که به پنجاه و دو نقطه ایران حمله می‌کنید؟ فقط دو نکته را به شما اعلام می کنم. اولاً در مسئله انتقام از شما و سربازان تان جدی هستیم و به هیچ وجه کنار نمی‌رویم و تردید هم به خودمان راه نمی دهیم. مسئله برای ملت ایران جدی است. شما زده‌اید حالا باید بخورید. منشور سازمان ملل هم می‌گوید حق دفاع با ماست.

رضایی ادامه داد: به ملت عراق حمله کردید این ملت همه حق دارد از خودش دفاع کند. به مقاومت آسیب زدید آنان نیز حق دارند از خودشان دفاع کنند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس ادامه داد: دوما، شما گفته‌اید اگر ایران انتقام بگیرد باز حمله می کنید؟ مطمئن باشید ایران حیفا و مراکز اسرائیل را به شکلی با خاک یکسان می کند که اسرائیل از صحنه روزگار محو شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی را سیاه‌تر این ترور تاریخ بشر توصیف کرد و افزود: شما مهمان رسمی عراق که به دعوت نخست وزیر به این کشور سفر کرد و در فرودگاه مورد استقبال رسمی قرار گرفت را ترور کردید. سیاه تر از این ترور در دنیا وجود ندارد که یک مقام رسمی بنا بر دعوت رسمی یک دولت در نزدیکی فرودگاه ترور شود. به حق این کار را کردید؟ تمام حقوق بین الملل را زیر پا گذاشتی و سیاه‌تر این ترور را مرتکب شدید حالا هم داستان درست کرده اید. البته ما دست شما را باز خواهیم کرد. ما در آینده داستان شما را افشا می کنیم شما در منطقه دنبال چه چیزی هستید؟

رضایی ادامه داد: شما دنبال تجدید حیات داعش هستید. آقای بشار اسد با آقای قاسم سلیمانی صحبت کرده که ما اطلاعاتی داریم مبنی بر اینکه آمریکایی‌ها دوباره در حال تجدید حیات داعش هستند.

وی ادامه داد: حالا می‌گوید با ترور قاسم سلیمانی اقدام پیشگیرانه انجام دادید؟ ما دست شما را در روزهای آینده رو خواهیم کرد تا ملت‌های دیگر بدانند دنبال چه سیاهکاری و تبهکاری در منطقه هستید. خوشبختانه بدون این که ملت و دولت ایران دست به کار نظامی زودهنگام بزنند، انتقام کشی‌ها آغاز شده است. دو سه ساعت قبل مجلس انقلابی عراق اخراج آمریکایی‌ها را از سرزمین مقدس عراق تصویب کرد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهادت قاسم سلیمانی یک بار دیگر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مبارزه با تروریسم و جبهه مقاومت را احیاء کرد و از طرف دیگر پرده از چهره کریه و ضد بشری و شرارت آمیز آمریکا و اسرائیل برداشت. قاسم سلیمانی هم در چهره مقاومت  و هم در جبهه مبارزه با تروریسم تبدیل به قهرمان ملی شد.

رضایی خاطرنشان کرد: شهادت قاسم سلیمانی به یک انقلاب بزرگ در ایران تبدیل شده است. هیچ شهر و روستایی نیست که در سوگ این برادر عزیز ناراحت نباشد، گریه نکند و با مشت‌های گره کرده آماده اعزام به جبهه ها نباشد. آقای ترامپ شما انقلاب بزرگی در ایران به وجود آورده اید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مردم دنیا بیش از ۵۰ سال است که می دانند اسرائیل به عنوان یک غده سرطانی در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا کاشته شده است تا امنیت را از جهان اسلام بگیرد. اولین باری که شاخ اسرائیل شکسته شد در جنگ ۳۳ روزه بود. اسرائیل در این جنگ هر کاری انجام داد تا از مرز لبنان عبور کند اما نتوانست. قبل از لبنان حزب الله اسرائیل را از جنوب لبنان عقب زد.

وی ادامه داد جنگ ۳۳ روزه شکست اسرائیل بود که موجب شکسته شدن هیمنه این کشور در منطقه غرب آسیا شد. همه می گفتند این اتفاق اتفاق جدیدی است. اولین کشور اسلامی که توانست اسرائیل را از کشورش بیرون کند و اجازه بازگشت دوباره را ندهد، لبنان بود. لبنانی ها به عنوان معجزه جدید در برابر هیمنه اسرائیل و آمریکا قد بلند کردند.

ادامه دارد...

منبع : خبرگزاری ايسنا