کد مطلب: 144002
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۸
مرکز اسناد انقلاب اسلامی نوشت: بی‌شک شهادت مظلومانه سردار شهید سلیمانی، فصل تازه‌ای از تاریخ انقلاب اسلامی در رویارویی جبهه مقاومت با استکبار جهانی و مواجهه حق علیه باطل خواهد گشود.
 

به گزارش ایران خبر، در پی شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مرکز اسناد انقلاب اسلامی با صدور پیامی شهادت این سردار رشید اسلام را تبریک و تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم‌الله القاصم الجبارین

از آن روز که نهضت اسلامی امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۲ به همگامی ملت مسلمان ایران آغاز شد، همه‌ی فریادها بر سر آمریکا و علیه استکبار جهانی بود. درست ۴ آبان ۱۳۴۳ بود که حضرت امام (ه) در سخنان خود علیه کاپیتولاسیون، فرازهای شگفت‌آوری سر دادند که در تاریخ ماندگار شد: «این رئیس‌جمهور آمریکا بداند- بداند این معنا را- که منفورترین افراد دنیاست پیش ملت ما. امروز منفورترین افراد بشر است پیش ملت ما».

با پیروزی انقلاب اسلامی نفرت از سردمداران استکبار جهانی در قلب ملت ایران محصور نشد و در دل همه‌ی آزادیخواهان و آزادگان جهان عمق و گسترش یافت. شهادت بهشتی‌ها، رجائی‌ها و باهنرها بیش از پیش چهره‌ی جنایتکار آمریکا و عمّالش را هویدا کرد، و باز هم این روزها به تعبیر امام «دست جنایت ابرقدرت‌ها از آستین» بیرون زده و خون پاک‌مردی از تبار متوسلیان، همت، باکری، باقری، خرازی و کاظمی را بر زمین ریخت. اما این بار نه با عمّال و ایادی جیره‌خوار خود، بلکه مستقیماً وارد معرکه شده و دست به ترور مذبوحانه‌ی سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یار وفادارش ابومهدی المهندس زده است. بی‌شک شهادت مظلومانه سردار شهید سلیمانی، فصل تازه‌ای از تاریخ انقلاب اسلامی در رویارویی جبهه مقاومت با استکبار جهانی و مواجهه حق علیه باطل خواهد گشود.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی این واقعه‌ی عظیم را به پیشگاه حضرت حجت‌بن‌الحسن (ارواحنا فداه)، رهبری معظم انقلاب اسلامی، آحاد ملت ایران، خانواده آن شهید و عموم آزادگان جهان تبریک و تسلیت عرض نموده و رجاء واثق دارد انتقام خون «سیدالشهداء مقاومت» هرچه زودتر و سخت‌تر از آمریکای جنایتکار گرفته شود.
و سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ

منبع : خبرگزاری مهر