کد مطلب: 143985
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۲
وزیر خارجه روسیه ترور سردار سلیمانی را ناقض هنجارهای بین‌المللی تعبیر کرد و به آمریکا درباره تبعات سنگین آن بر صلح و امنیت منطقه هشدار داد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از ایتارتاس، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در گفتگوی تلفنی با مایک پمپئو همتای آمریکایی تاکید کرد ترور سردار قاسم سلیمانی ناقض هنجارهای بین‌المللی است.

در بیانیه‌ای که وزارت خارجه روسیه در این راستا منتشر کرد؛ می‌خوانیم: طرفین درباره وضعیت حول ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بحث و تبادل نظر داشتند حال آنکه لاوروف تاکید کرد اقدامات هدفمند یکی از اعضای سازمان ملل مبنی بر حذف مقامات یکی دیگر از اعضای این نهاد به ویژه در تمامیت ارضی کشور ثالث آن هم بدون اطلاع قبلی، نقض آشکار اصول قوانین بین‌المللی است و باید محکوم شود.

لاوروف همچنین از واشنگتن خواست این گونه اقدامات قهری غیرقانونی را رها کرده و مسائل را از طریق گفتگو حل و فصل کند.

به گفته وزیر خارجه روسیه، اقدام آمریکا سرشار از تبعات سنگین برای صلح و امنیت منطقه است و راهگشای تلاش‌ها برای حل مشکلات عدیده خاورمیانه نیست؛ بلکه، به موج جدیدی از تنش‌ها منجر خواهد شد.

 گفتنی است پهپادهای آمریکایی بامداد جمعه در اقدامی تجاوزکارانه نیروهای حشد شعبی را در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار دادند که در این حمله سردار حاج قاسم سلیمانی به همراه تعدادی از فرماندهان حشدشعبی به فیض شهادت نائل شدند.  

منبع : خبرگزاری مهر