کد مطلب: 143791
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این‌که کیفیت هوا امروز (9 دی‌ماه) در بیشتر شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور در حد ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد، در عین حال گفت: بارش پراکنده باران از فردا (10 دی‌ماه) بخش‌هایی از کشور را فرا می‌گیرد.
 
به گزارش ایران خبر، صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که امروز (9 دی‌ماه) در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است، اظهار کرد: با توجه به سکون نسبی هوا کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت در حد ناسالم برای گروه‌های حساس پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: از اواخر وقت امروز در مناطقی از شمال غرب و غرب افزایش ابر و بارش پراکنده رخ می‌دهد همچنین طی روز سه‌شنبه (10 دی‌ماه) بارش پراکنده به تدریج بخش‌هایی از شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی و از اواخر وقت مناطقی از شمال شرق را در بر می‌گیرد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز چهارشنبه (11 دی‌ماه) در استان‌های واقع در نوار شرقی کشور، سواحل دریای خزر، برخی نقاط شمال غرب، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: این وضعیت طی روز پنج‌شنبه (12 دی‌ماه) در دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی و نوار شرقی کشور تداوم دارد. همچنین طی روز جمعه (13 دی‌ماه) برای سواحل دریای خزر و استان اردبیل بارش باران و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان درباره‌ وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (10 دی‌ماه) ابری، همراه با غبار صبحگاهی و گاهی بارش باران و در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای سه و حداکثر دمای هشت درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (11 دی‌ماه) صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و با حداقل دمای سه و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا