رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا:

در جریان حوادث اخیر، پلیس غافلگیر نشد

کد مطلب: 143771
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۱
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به حوادث آبان ماه گفت: در جریان حوادث اخیر پلیس غافلگیر نشد و توانست به خوبی ایفای نقش کند.
 
به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام والمسلمین "سیدعلیرضا ادیانی" امروز در نشست خبری اظهار داشت: فرا رسیدن سالروز ایام الله 9 دی ماه؛ حماسه بزرگ ملت ایران اسلامی که پایان بخش یکی از فتنه های پیچیده دشمنان نظام و انقلاب اسلامی بود را گرامی می داریم. در 9 دی ماه 88 در حقیقت ملت ایران یک بار دیگر وفاداری خود را به نظام، اسلام و قرآن نشان دادند و دلبستگی عمیق شان را به مقام شامخ اهل بیت (ع) به ویژه حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) به نمایش گذاشتند.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران محصول مجاهدت همه ائمه اطهار (ع) و مجاهدت علمای ربانی و دینی است و امروز در رأس این حکومت و نظام الهی و دینی، فقیه عادل جامع الشرایط، رهبری می کند و به برکت تدابیر داهیانه مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز کشوری با امنیت و مقتدر داریم.
این مقام مسئول با بیان اینکه این انقلاب؛ ثمره خون هزاران شهید پاک است، خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی، ارکانی دارد؛ که "مرجعیت" و "رهبری دینی" در جایگاه  رکن اول و "مردم"  از ارکان دوم آن هستند، رکن سوم این انقلاب گرچه بنده مایلم بگویم که "دین" است اما در واقع "اتحاد ملت" محسوب می شود؛ در واقع "اتحاد ملت با مرجعیت دینی" قدرتی تولید کرد که نه تنها استبداد 2500 ساله رژیم منحوس پهلوی را سرنگون کرد بلکه در تمام عمر با برکت این انقلاب، مشت محکمی بر دهان استکبار زده شد.
حجت الاسلام والمسلمین ادیانی با بیان اینکه تشکیل و استقرار انقلاب اسلامی "نه " بزرگ به استبداد و استکبار بود، مطرح کرد: در تمام ادوار عمر با برکت انقلاب اسلامی توانستیم، بحران ها   و چالش ها را به فرصت تبدیل و انقلاب را فراتر از مرزها صادر کنیم و امروز تحقق دولت اسلامی و تشکیل تمدن نوین اسلامی را دنبال می کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: از آنجایی که نیروی انتظامی؛ یک نیروی "انقلابی" است و در قانون نیز تصریح شده که "پاسدار انقلاب ، ارزش ها و دستاوردهای آن" باشد، بنابراین  بر آن شدیم که نقش و سهم ناجا را در تحقق جامعه اسلامی ادا و ایفا کنیم.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با بیان اینکه تامین نظم و امنیت مردم و جامعه از وظایف اصلی نیروی انتظامی است، به تبیین واژه "پاسدار" پرداخت و تصریح کرد: "پاسدار" یک مفهوم ارزشی است به گونه ای که امام راحل نیز در بیانات خود فرمودند:" سیدالشهدا پاسدار اسلام است"؛ در واقع امام (ره) با این بیان حکیمانه خود ارزش و جایگاه "پاسدار" را نشان دادند.
حجت الاسلام والمسلمین ادیانی با بیان اینکه نیروی انتظامی پاسدار انقلاب و ارزش های آن است، ادامه داد: بنده معتقدم نیروی انتظامی؛ به عنوان یک نیروی انقلابی و مجاهد فی سبیل الله، تامین کننده نظم و امنیت جامعه است.
این مقام ارشد سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری "همایش ملی ناجا و جامعه اسلامی مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری " در دهه فجر اشاره کرد و برخی محورهای آن را " ناجا و جامعه اسلامی مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری"، مبانی نظری، رویکردها و ابعاد جامعه اسلامی در منظومه فکری مقام معظم رهبری، جایگاه جامعه اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و نقش ناجا در تحقق جامعه اسلامی و نقش و جایگاه سازمان ها، نهادها، مراکز نظامی و انتظامی، آموزشی و ... در تحقق جامعه اسلامی، برشمرد.
حجت الاسلام والمسلمین  ادیانی در ادامه گام اول برای ساختن جامعه اسلامی را؛ "گفتمان سازی" معرفی کرد و افزود: نیروی انتظامی خوشبختانه خود را بر کنار از ارزش های دینی و انقلابی نمی داند و وظیفه انقلابی چنین نیرویی اقتضاء می کند در کنار برقراری نظم و امنیت در تمام ابعاد اعم از مدنی، سیاسی، اجتماعی و ... حافظ و پاسدار ارزش ها باشد.
وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی از  صیانت از  ارزش ها غافل نیست، خاطر نشان کرد: برگزاری چنین همایشی بیانگر این است که نیروی انتظامی در تلاش است برای تحقق جامعه اسلامی، سهم و نقش خود را ولو در بخش "گفتمان سازی" ایفا کند و این چنین اقدامات فرهنگی بی مبنا و بدون دستاورد نیست، از بخشی از دستاوردهای  این همایش ملی در متون و محتوای آموزشی مراکز دانشگاهی ناجا، تدوین اسناد بالادستی و راهبردهای سازمانی بهره خواهیم گرفت.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا درباره سهم عمده نیروی انتظامی در تحقق جامعه اسلامی، تشریح کرد: تحقق پلیس در تراز انقلاب اسلامی به معنای ایفای نقش ناجا در تحقق جامعه اسلامی است؛ پلیس در تراز انقلاب اسلامی؛ ولایت مدار، هوشیار، پاکدست، متشرع و قانونمند است و از طرفی به "برخورد حکیمانه با مردم" اعتقاد دارد؛ در واقع چنین پلیسی رأفت توأم با اقتدار را دارا است.
وی با بیان اینکه پلیس مظهر حاکمیت و نظام اسلامی می باشد، عنوان کرد: نیروهای پلیس مدال افتخار "مجاهدان فی سبیل الله" بر سینه دارند و چنین مجاهدانی برای برقراری امنیت و آسایش مردم، از جان و دل مایه می گذارند؛ شهدای اخیر حوادث آبان ماه مصداق این ادعا است.
حجت الاسلام والمسلمین ادیانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث آبان ماه خاطر نشان کرد: در جریان حوادث اخیر پلیس غافلگیر نشد و توانست به خوبی ایفای نقش کند، ناجا قادر است با هر سطحی از اشرار و در هر جایی از کشور که وجود دارد برخورد کند.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ادامه داد: با بیانات نورانی و الهی مقام معظم رهبری، مردم بصیر و انقلابی با وجود همه مشکلاتی که دارند، بلافاصله صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند، از طرفی نیروی انتظامی با جداسازی صف مردم از اغتشاشگران توانست در کمتر از 72 به غائله اشرار پایان دهد.
براساس گزارش سایت پلیس، این مقام ارشد سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به فتنه 78 ، 88و96 ادامه داد: هر جا که مردم در صیانت از انقلاب و نظام، به میدان آمدند، حرف آخر را زدند در واقع این مردم همواره در پشتیبانی از انقلاب اسلامی خوش درخشیدند و باید قدردان چنین ملت فهیمی باشیم.
منبع : خبرگزاری ايسنا