کد مطلب: 143560
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۴
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در دو روز آینده در اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش بینی می‌شود،گفت: در این شرایط افزایش غلظت آلاینده‌ها به‌خصوص در شهرهای صنعتی و پرجمعیت همچنان ادامه خواهد داشت.
 
به گزارش ایران خبر، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: طی دو روز آینده در سواحل دریای خزر به‌خصوص در گیلان و استان اردبیل، افزایش دما به همراه وزش باد شدید جنوبی پیش‌بینی می شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا (۴ دی ماه) در برخی نقاط استان‌های ایلام، کرمانشاه و خوزستان در بعضی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می شود،اظهارکرد: از اواخر وقت چهارشنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود و در روزهای پنجشنبه و جمعه (۵ و ۶ دی ماه) در این نواحی و بخش‌هایی از جنوب غرب و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی سبب بارش باران، وزش باد شدید موقت، در مناطق جنوبی رعد و برق و در ارتفاعات سبب بارش برف خواهد شد.

وی افزود: شنبه (۷ دی ماه) در زاگرس مرکزی در استان‌های خوزستان، لرستان و چهارمحال و بختیاری بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و در شمال غرب و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی بارش پراکنده رخ خواهد داد. ضمن اینکه در این روز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر برای سواحل شمالی کشور نیز بارش باران و کاهش دما پیش بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: فردا (۴ دی ماه) آسمان تهران صاف و غبارآلود با بیشترین و کمترین دمای ۱۵ و ۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. پس فردا (۵ دی ماه) آسمان پایتخت کمی ابری همراه با غبار محلی در بعداز ظهر افزایش ابر و گاهی بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود و دمای هوا در گرم‌ترین و سرد ترین زمان به ۱۲ و ۲ درجه سانتیگراد می‌رسد.

منبع : خبرگزاری ايسنا