کد مطلب: 143443
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۳
سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد که پکن و بروکسل برای همکاری و ارتباطات خود را به منظور حفظ توافق هسته‌ای افزایش خواهند داد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از سایت وزارت خارجه چین، گنگ شوانگ روز جمعه در کنفرانس خبری هفتگی خود با اشاره به سفر هیئت‌های فرانسه، آلمان و انگلیس به چین برای گفت‌وگو درباره برجام گفت: معاونان سیاسی هیئت‌های فرانسه، آلمان و انگلیس در پکن به تبادل نظر در خصوص برجام پرداختند. خروج آمریکا از برجام و اعمال فشار حداکثری علیه ایران منجر تداوم تنش‌هایی شده که ممکن است به فروپاشی توافق منجر شوند.

وی افزود: چین و اروپا به عنوان دو نیروی عظیم چندجانبه‌گرایی توافق کردند که همکاری و ارتباطات خود را تقویت کنند و به توافقی که در نشست وزیران امور خارجه بر سر مسئله هسته‌ای در ماه سپتامبر حاصل شده بود، عمل و از اجرای کامل و موثر برجام اطمینان حاصل کنند.

این مقام ارشد چینی در ادامه اظهار کرد: دو طرف از تلاش‌ها بر ای میانجیگری دیپلماتیک حمایت می‌کنند و مایل هستد که از طریف گفت‌وگو در نشست کمیسیون مشترک برجام، مسائل مرتبط به پایبندی هسته‌ای را رفع کنند. ما برای همکاری به منظور حفظ نظام بین‌المللی عدم اشاعه هسته‌ای و حفظ ثبات و امنیت در خاورمیانه آماده هستیم.

منبع : خبرگزاری ايسنا