کد مطلب: 143344
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۲۶ آذر ماه) به دلیل وزش باد و بارش باران از میزان غلظت ذرات معلق کاسته شده است و هوای هم‌اکنون پایتخت در شرایط سالم است. با این حال کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.
 

به گزارش ایران خبر، براساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با تداوم بارش و کاهش سرعت باد در طول روز شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها محدود می‌شود و انتظار می‌رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

کاهش میزان ناپایداری جوی همراه با افزایش ترافیک شبانگاهی شهر تهران موجب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود. هر چند نسبت به شب گذشته از شدت کمتری برخوردار خواهد بود.

وزش باد از نخستین ساعات فردا (۲۷ آذر ماه) سبب پراکندگی آلاینده‌ها از سطح شهر تهران خواهد شد و شاهد بهبود کیفیت هوا خواهیم بود. اگرچه درمناطق پرتردد برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس پیش‌بینی می‌شود.

رفته‌رفته با کاهش ابرناکی و گاهی وزش باد در برخی ساعات بعدازظهر فردا ( ۲۷ آذرماه) برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. در ساعات اوج ترافیک شامگاهی فردا (۲۷ آذرماه) احتمال می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در وضعیت نامطلوب قرار بگیرد، هرچند با وزش نسبی باد در اواخر وقت فردا (۲۷ آذر ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۷ و هوا در شرایط ناسالم بود. این شاخص هم‌اکنون ۸۲ و هوا در شرایط سالم است.

منبع : خبرگزاری ايسنا