کد مطلب: 143322
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۹
دو مرد که اقدام به سرقت از چندین خانه در سعادت آباد کرده بودند با شلیک پلیس دستگیر شدند.
 

به گزارش ایران خبر، در پی وقوع چند فقره سرقت منزل در بلوار دریا ماموران کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس تحقیقات فنی خود را آغاز کردند. در این تحقیقات که به صورت میدانی انجام شد، تصویر چهار سارق جوان که با یک دستگاه خودروی سواری پراید در محل های سرقت حاضر می شدند، شناسایی شد اما پلاک این خودرو مشخص نبود.

ماموران کلانتری برای شناسایی سارقان تعداد گشت‌زنی‌های خود را افزایش دادند تا اینکه در این گشت‌زنی‌های هدفمند به چهار سرنشین یک دستگاه خودروی سواری پراید مشکوک شدند. ماموران برای بررسی موضوع دستور ایست و توقف خودرو را صادر کردند اما متهمان با دیدن خودروی پلیس از محل متواری شدند. 

در همین راستا ماموران متهمان را تعقیب کردند و پس از یک تعقیب و گریز طولانی برای جلوگیری از ورود خسارت های مالی و جانی احتمالی، ضمن رعایت مقررات مربوطه چند تیر هوایی شلیک کردند. پس از شلیک تیر هوایی راننده خودرو به ناچار متوقف شد و ماموران کلانتری دو تن از سارقان را دستگیر کردند اما دو تن دیگر از سارقان از محل گریختند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی در بازرسی از خودروی سارقان تعدادی ابزار و ادوات سرقت کشف و متهمان پس از انتقال به کلانتری به چند فقره سرقت منزل در منطقه سعادت آباد اعتراف کردند. هر دو متهم نیز برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار گرفته اند و دستگیری دو همدست دیگر این سارقان نیز در دستور کار قرار دارد.

منبع : خبرگزاری ايسنا