کد مطلب: 143270
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۳
رئیس کلانتری ۱۶۱ ابوذر از کشف بیش از ۵۰۰۰ لیتر روغن تاریخ مصرف گذشته از یک واحد صنفی در تهران خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ حسین شمسایی درخصوص کشف 5000 لیتر روغن تاریخ مصرف گذشته، گفت: چند روز قبل خبری مبنی بر فعالیت یک واحد صنفی در محدوده کلانتری مبنی بر نگهداری و پخش روغن خوراکی تاریخ مصرف گذشته دریافت شد و تیمی از ماموران اطلاعات کلانتری ابوذر برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند.

وی بیان داشت: تیم اطلاعات کلانتری در تحقیقات اولیه پی بردند، مردی ۳۵ ساله با جمع آوری روغن های تاریخ مصرف گذشته از بازار، آن ها را تجمیع و با ریختن در ظرف های ۲۰ لیتری، روغن ها را به صورت فله ای به رستوران ها و فست فودها عرضه می کند.

کلانتر محله ابوذر عنوان کرد: نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و دستور بررسی مخفیگاه و دستگیری متهم اخذ شد.

شمسایی ابراز داشت: روز گذشته تیمی از ماموران کلانتری به نشانی اعلامی اعزام و موفق شدند، علاوه بر دستگیری متهم بیش از 5000 لیتر روغن تاریخ مصرف گذشته از آن محل کشف کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم به کلانتری برای تحقیقات تکمیلی انتقال یافت، گفت: متهم که راهی جز اعتراف نداشت، ضمن اعتراف به جرم ارتکابی، یکی از مشتریان خود را که فست فودی بوده معرفی کرد که با حضور ماموران در فست فودی، یکی از ظرف های ۲۰ لیتری روغن تاریخ مصرف گذشته را کشف و صاحب رستوران نیز ادعا کرد که ۱۰ ظرف ۲۰ لیتری روغن خریداری کرده و از آن برای تهیه و طبخ غذا استفاده کرده است.

براساس گزارش سایت پلیس، رئیس کلانتری ۱۶۱ ابوذر در پایان گفت: این فست فودی با دستور مقام قضائی پلمب و هر دو متهم در اختیار مقام قضائی قرار گرفته اند.

منبع : خبرگزاری ايسنا