روز پرترافیک ساختمان فاطمی؛

آخرین مهلت برای داوطلبان مجلس یازدهم

کد مطلب: 142868
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴
آخرین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس در حالی آغاز شد که روز گذشته اکثر فعالان سیاسی، نمایندگان فعلی و ادوار مجلس در انتخابات ثبت نام کرده‌اند.
 
به گزارش ایران خبر، آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز(شنبه) در محل ستاد انتخابات در وزارت کشور آغاز شد.
بنا بر اعلام سخنگوی ستاد انتخابات کشور تا پایان روز ششم ٩٨٠٦ نفر شامل ٨٧٥٣ مرد و ١٠٥٣ زن در سراسر کشور ثبت نام کرده‌اند.
اکثر چهره های سیاسی،  نمایندگان فعلی و ادوار مجلس روز گذشته با حضور در وزارت کشور، داوطلب نمایندگی مجلس یازدهم شدند، در این بین حضور برخی وزرای دولت دهم همچون صادق خلیلیان، سید محمد حسینی و محمد عباسی برای نمایندگان اصحاب رسانه قابل توجه بود.
پیش از این تعداد دیگری از وزرای دولت دهم با حضور در ستاد انتخابات و یا فرمانداری ها نام خود را در فهرست داوطلبان انتخابات مجلس در ایستگاه یازدهم ثبت کرده بود.
علی مطهری، مصطفی کواکبیان، محمد علی وکیلی، بهروز نعمتی، فاطمه رهبر، حسین سبحانی نیا، محمود صادقی، فرید موسوی هم از جمله چهره های سیاسی بودند که به وزرات کشور رفتند تا بخت خود را برای حضور در رقابت انتخابات مجلس یازدهم امتحان کنند.
مظفر: نه اصولگرا هستم نه اصلاح‌طلب/ هرکس از من حمایت کند، استقبال می‌کنم
*«حسین مظفر» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی پیش از آغاز فرآیند ثبت‌نام در ستاد انتخابات کشور، به ساختمان فاطمی آمد تا برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کند.
وی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از حوزه انتخابیه تهران داوطلب انتخابات شده‌ام، اظهار کرد: گرایش‌های سیاسی جامعه دیگر معنا ندارند و مرزهای سیاسی فروریخته است.
وی افزود: من اصول انقلاب را با جان قبول دارم و حاضرم برای این اصول جان داده و شهید شوم. من عضویت اصلاحطلب و اصولگرایی نداشته‌ام و حزبی هم نیستم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه هرکس از من حمایت کند، استقبال می‌کنم گفت: البته گرایش من اصولگرایی است ولی اصولگرای حزبی نیستم. اگر اصولگرایان من را در لیست خود قرار دهند، استقبال می‌کنم.
مظفر همچنین گفت: امیدواریم هم اصولگرایان و هم اصلاح‌طلبان در انتخابات به وحدت برسند.
وی در پاسخ به پرسشی در ارتباط با موضوع بررسی پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فضای عمومی مجمع نسبت به این موضوع مثبت نبود. 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مسئولین نتوانستند اعضای مجمع را قانع کنند که عضویت ما در پالرمو دستاورد دارد و اشکالی در اقتصاد ما ایجاد نمی‌کند. 
مظفر گفت: این موضوع بررسی شد اما رای گیری رسمی نشد. علت این بود تا فرصتی داده شود به وزارت خارجه و مسئولان دولتی تا با اروپا و اتحادیه اروپا صحبت کنند و بگویند ایران مسیری را طی کرده  و شما هم قدم‌هایی بردارید تا فضا اگر مثبت شد بتواند زمینه رای گیری فراهم شود. 
وی گفت: در ارتباط با پالرمو بصورت غیررسمی بررسی‌ها انجام شده اما رسما رای گیری نشده است. به هر حال این موضوع در مجمع تشخیص مصلحت نظام مسکوت نمی‌ماند.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بسیاری از محتوای لوایح چهارگانه مثل قانون پولشویی و مبارزه با تروریسم به صورت  قانون داخلی تصویب شده است.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مجمع هزینه رد پالرمو را قبول می کند گفت: چرا نکند؟ مجمع استدلال های روشن خود را دارد.
*«مجید امیدی شهرکی» مدیرعامل ایرنا در دوران دولت احمدی‌نژاد نیز ستاد انتخابات کشور آمد تا برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت‌نام کند.
روح‌الامینی: به درخواست جبهه ایستادگی در انتخابات شرکت می‌کنم
*«عبدالحسین روح‌الامینی» رئیس خانه احزاب با حضور در ساختمان وزارت کشور از حوزه انتخابیه تهران برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.
وی می‌گوید: «از طرف حزب توسعه و عدالت و جبهه ایستادگی از من درخواست شد که در انتخابات شرکت کنم.»
روح‌الامینی تاکید کرد: «همسر من همیشه با نامزدی من در مجلس مخالف بود اما این بار موافقت کرد و من را به این کار تشویق کرد»
*«امید کریمیان» نماینده مردم در دوره مجلس نهم از حوزه انتخابیه فریمان به ستاد انتخابات کشور آمد و ثبت نام کرد.
*«حسن ونایی» نماینده مردم ملایر در مجلس هشتم از حوزه انتخابیه ملایر ثبت نام کرد.
*«علی شاهرخی قبادی» نماینده مردم کوهدشت در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی برای انتخابات ثبت نام کرد.
*«سعید زیباکلام» استاد علوم اجتماعی دانشگاه تهران از حوزه انتخابیه تهران برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کرد.
رسولی: در لیست اصولگرایان نباشم انصراف می‌دهم
*«امیرابراهیم رسولی» مدیر مسئول سایت و ماهنامه نماینده از حوزه انتخابیه تهران برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.
وی در پاسخ به خبرنگاران می‌گوید: «اگر در لیست اصولگرایان قرار بگیرم در عرصه انتخابات می‌مانم در غیر این صورت انصراف خواهم داد»
*«الیاس نادران» نماینده دوره هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی به ستاد انتخابات کشور آمد و در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.
ثبت نام خواهر نماینده تهران
از حاشیه های جالب آخرین روز ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم، ثبت نام خواهر «فریده اولاد قباد» نماینده مردم تهران در مجلس دهم و عضو فراکسیون امید، بود. 
وی به خبرنگاران می‌گوید: «مرا "قبادی" صدا کنید تا اشتباها با خواهرم اشتباه نشود» 
گفتنی است، او در چهار سال اخیر در فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی فعالیت می‌کرد. 
*«سید محمدحسین محمدی» نماینده دوره مجلس نهم از حوزه انتخابیه گلپایگان ثبت نام کرد.
*«حسن تامینی» نماینده دوره هشتم و نهم مجلس از حوزه انتخابیه رشت داوطلب ورود به مجلس یازدهم شورای اسلامی شد.
*«محمدجواد ابطحی» نماینده مردم خمینی شهر در مجلس دهم به ستاد انتخابات کشور آمد تا از حوزه انتخابیه تهران برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کند.
*«پیمان فروزش» نماینده مردم زاهدان در مجلس هشتم از حوزه انتخابیه زاهدان ثبت نام کرد.
*«حجت الاسلام موسی غضنفر آبادی» نماینده مردم بم در دوره هفتم، هشتم و نهم به ستاد انتخابات کشور آمد و از حوزه انتخابیه بم ثبت نام کرد.
تکمیل می شود...
 
منبع : خبرگزاری مهر