کد مطلب: 142836
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳
کارگروهی متشکل از مسوولان دستگاه‌های ذیربط برای بررسی علت حادثه شب گذشته در یک تالار عروسی نزدیک سقز تشکیل شده تا در صورتی که سهل انگاری باعث وقوع حادثه شده با مسببان آن برخورد کنند.
 
به گزارش ایران خبر، تشکیل کارگروهی برای بررسی حادثه تالار عروسی در سقز

تشکیل کارگروهی برای بررسی حادثه تالار عروسی در سقز

بهمن مرادنیا استاندار کردستان گفت: تمام مسئولین و ارگان های مربوطه در حال آماده باش کامل هستند تا به نحوه مطلوب به آسیب دیدگان رسیدگی کنند.

وی اضافه کرد: تمام مراکز درمانی سقز در حال خدمات رسانی به مصدومان حادثه هستند و تمهیدات لازم برای ارایه خدمات مطلوب به این افراد اتخاذ شده و هیچ مشکلی در این ارتباط وجود ندارد.

استاندار کردستان با بیان اینکه حادثه دیشب سقز همه ما را متاثر و غمگین کرد، افزود: عوامل بیمارستان‌های امام خمینی (ره) و تامین اجتماعی سقز با تمام تلاش خود به مصدومین این حادثه رسیدگی کرده و همه توان خود را در این راستا بکار گرفته‌اند.

وی یادآور شد: کارگروه مذکور در حال بررسی علل حادثه از زوایای مختلف است و در صورتی که مشخص شود سهل انگاری در مسائل ایمنی باعث بروز این حادثه شده حتما با سهل انگاران و متولیان امر برخورد خواهد شد.

تالار مانگه شه و نزدیک سقز شامگاه گذشته میزبان مراسم عروسی بود ولی ساعت ۲۱ و ۳۵ دقیقه در اثر نشت گاز شلنگ از متصل به بخاری دچار آتش سوزی و انفجار کپسول گاز مایع شد و علاوه بر کشته شدن ۱۱ نفر از مدعوین، ۴۹ تن دیگر نیز مصدوم و توسط نیروهای امدادی و اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

جانباختگان که پنج کودک، پنج زن و یک مرد هستند همچنین مصدومان این حادثه بخاطر هجوم همه مهمانان برای خروج از تالار هنگام وقوع آتش سوزی، زیر دست و پا ماندند یا جان باختند و یا مصدوم شدند.

استاندار کردستان که دیشب در پیام تسلیت خود روز جمعه را در این استان عزای عمومی اعلام کرد، صبح امروز به منظور بررسی ابعاد و آخرین وضعیت حادثه انفجار کپسول گاز در یک تالار عروسی و دیدار با خانواده های جانباختگان و مصدومان این حادثه به شهرستان سقز سفر کرد./ ایرنا

بیشتر بخوانید/ تشکیل پرونده قضایی برای حادثه مرگبار سقز

 

منبع : ایران آنلاین