کد مطلب: 142703
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۱
سخنگوی ستاد انتخابات کشورگفت: ۲ هزار و ۳۴۵ داوطلب نمایندگی مجلس تا ساعت ۱۴ روز سه شنبه نام‌نویسی کردند که از این تعداد ۲۷۰ نفر زن هستند.
 
به گزارش ایران خبر، «سیداسماعیل موسوی» روز سه شنبه با حضور در جمع خبرنگاران در محل ستاد انتخابات کشور با تبریک سالروز تصویب قانون اساسی افزود: در راستای اجرای اصولی از قانون اساسی امروز دور هم جمع شده‌ایم و مقدمات کار را برای تشکیل مجلس یازدهم فراهم می‌کنیم.

وی اضافه کرد: تا این لحظه ثبت نام ۲ هزار و ۳۴۵ نفر نهایی شد و عده ای هم در حال ثبت نام و تکمیل مدارک هستند. 

به گفته موسوی از صبح امروز تاکنون ثبت نام ۴۷۰ نفر انجام شده است.

دبیر ستاد انتخابات کشور با توصیه به مقاماتی که مشمول استعفا بوده اند، اظهار کرد: مقاماتی که طبق اصل ۲۹ قانون اساسی مشمول استعفا بوده اند، اگر استعفا دادند به هنگام ثبت نام استعفانامه خود را با گواهی پذیرش استعفا به همراه داشته باشند.

وی افزود: نکته دیگر اینکه داوطلبانی که با مدارک برای ثبت نام به مراکز انتخاباتی مراجعه می کنند درصورت داشتن همسر و فرزند حتما علاوه بر مدارک خود، کد ملی و سایر اطلاعات سجلی همسر و فرزندان را به همراه داشته باشند تا ثبت نام آنان ناقص نباشد.

موسوی در پاسخ به پرسش ایرنا درباره هیات های اجرایی، گفت: تشکیل هیات‌های اجرایی در بیشتر شهرها و استان‌ها شروع شده است و در برخی مناطق هم هیات‌های اجرایی تشکیل شد و معتمدان هم از طرف وزارت کشور معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخستین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری جمعه دوم اسفند امسال برگزار می شود.


 

منبع : ایران آنلاین