کد مطلب: 142609
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
یادواره شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم روز یکشنبه دهم آذر ماه سال جاری با حضور خانواده شهداء درآمفی تئاتر مجموعه ارم سبز برگزار شد.
به گزارش ایران خبر،این همایش در راستای گرامیداشت مقام شامخ شهیدان و تجلیل از خانواده شهداء با محوریت تشیع شهید گمنام در آمفی تئاتر ارم سبز برگزار شد. در این مراسم که راس ساعت 9 صبح با حضور مدیر عامل و پرسنل ارم سبز و اعضای بسیج کارگری وکارخانجات تهران برگزار شد پس از تلاوت قرآن مجید ، پخش سرود ملی برنامه با خیرمقدم سید محمد رضا پرهیزکار مدیر عامل ارم سبز آغاز گردید. وی با تاکید بر فرمایشات امام خمینی (ره) بعنوان معمار انقلاب اسلامی گفت؛ ما مدیون شهداء هستیم و نباید از آرمانهای آنها غافل شویم. همانا کمترین کاری که ما درقبال شهداء می توانیم انجام دهیم زنده نگهداشتن یادوخاطرات آنان است و بر همین اساس وظیفه خود دانستیم تا ضمن برگزاری این همایش از خانواده های صبور شهداء تقدیر بعمل آوریم و به آنها اعلام کنیم که یاد و خاطره شهیدان از ذهن ما پاک نخواهد شد.

سردار فیروز صابری، جانشین سپاه محمد رسول الله تهران بعنوان سخنران اصلی این مراسم گفت؛ در طی 8 سال دفاع مقدس ،رشادتهایی از رزمندگان مشاهده شد که هیچ فیلم، خاطره و سخنی توانایی انتقال آنها را بصورت کمال و تمام ندارد. در بین بسیجیان حاضر در جبهه ها ترس معنا نداشت و عشق به اسلام و میهن موج می زد. گاهی گفته می شود مقاومت ما در جنگ حاصل تجهیزات و تسلیحاتی است که از زمان رژیم شاه در کشور باقی مانده بود. اما این نظریه کاملا اشتباه بوده و تسلیحات رژیم سابق به اندازه دفاع بمدت 12 روز در مقابل حمله احتمالی شوروی سابق بود. اگر در جنگ توانستیم در مقابل تمامی قدرتهای شرق و غرب بایستم، تنها دلیلش رهبری امام، ایمان رزمندگان و رشادتهای شهداء بود.
وی افزود؛  امروز به برکت اسلام و خون پاک شهدا نفس کشیدن های جبهه استکبار به مرحله آخر رسیده است و با همان اندیشه و تفکر بسیجی توانسته ایم بعنوان یکی از قدرتهای مطرح در عرصه موشکی دنیا شناخته شده و در تولید تسلیحات نظامی خود کفا شویم.


از دیگر بخشهای این مراسم معنوی دیدار و وداع با پیکر مطهر شهید گمنام دفاع مقدس بود. حضار با استقبال از این شهید گرانقدرهمراه با مداحی و مرثیه خوانی توسط حسن شالبافان، مداح اهل بیت و در نهایت فاتحه خوانی به مشایعت و بدرقه شهید پرداختند. گفتنی است حضور شهید گمنام در این مراسم رنگ بو معنوی خاصی به سالن برگزاری همایش بخشیده بود.
در انتهای این مراسم 2 ساعته با اهدائ لوح تقدیراز طرف مجموعه ارم سبز به 7 نفر از اعضای خانواده های شهداء دفاع مقدس و مدافع حرم از ایشان تجلیل بعمل آمد.