کد مطلب: 142584
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۲
سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه هیات‌های اجرایی از امروز تشکیل می شوند، گفت: تاکنون ۵۵۰ نفر در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده‌اند.
 
به گزارش ایران خبر، «سید اسماعیل موسوی» روز یکشنبه در حاشیه نخستین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ایرنا افزود: حضور داوطلبان عالی و استقبال بسیار خوب بود؛ هر کسی که واجد شرایط باشد در صورت علاقه مندی می‌تواند برای داوطلبی انتخابات یازدهم مجلس ثبت نام کند.

به گفته سخنگوی ستاد انتخابات کشور مراحل رسیدگی به صلاحیت‌های داوطلبان در هیات اجرایی انجام می‌شود.

موسوی با بیان اینکه تشکیل هیات‌های اجرایی از امروز آغاز می‌شود، گفت: تا ۶ روز برای تشکیل این هیات‌های اجرایی فرصت باقی است. بعد از دستور وزیر فرمانداران و بخشداران ما باید هیات‌های اجرایی انتخابات را تشکیل دهند.

وی با بیان این که برای تشکیل این هیات ۳۰ نفر از معتمدین انتخاب و  به هیات‌های نظارت معرفی می‌شوند، گفت: هیات‌های نظارت صلاحیت این معتمدین را بررسی می کنند. در صورت تایید این ۳۰ معتمد توسط هیات نظارت،  فرماندار از آنان برای تشکیل جلسه‌ای با دادستان، رئیس ثبت احوال و هیات‌های نظارت دعوت می‌کند. این ۳۰ معتمد سپس از بین خود ۸ نفر را انتخاب می‌کنند و این هشت نفر اعضای هیات‌های اجرایی می‌شوند.

موسوی تصریح کرد: این هشت نفر در کنار فرماندار، دادستان و رئیس ثبت احوال یازده نفر می‌شوند و صفر تا صد انتخابات را این ۱۱ نفر انجام می‌دهند.

دبیرستاد انتخاباتی کشور در پاسخ به این پرسش که آیا از وزارت کشور نمایندگانی برای بازدید از حوزه‌های ثبت‌نامی رفته اند یا نه، اظهارداشت: فرمانداران به عنوان متولیان ثبت نام همگی در حوزه‌های انتخابی خود حضور دارند.  مشکلی برای ثبت نام نداشته ایم و این امر در یک روال منطقی درحال انجام است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور مشارکت مردم برای ثبت نام داوطلبی نمایندگی مجلس را در روز نخست خوب ارزیابی کرد و گفت:  بیش از ۵۵۰ نفر تا کنون ثبت نام کرده‌اند. فرایند ثبت نام نویسی دارد و معمولا مراجعه در روز نخست زیاد می شود اما ممکن است روزهای دوم و سوم تعداد داوطلبان کاهش یابد اما پیش بینی می‌شود دو روز آخر تعداد داوطلبان بیشتر شود.

به گزارش ایرنا، نخستین روز ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح امروز یکشنبه در سراسر کشور آغاز شد و روند ثبت نام تا شنبه ۱۶ آذر ادامه دارد. دوم اسفند امسال روز برگزاری انتخابات است.

 

منبع : ایران آنلاین