کد مطلب: 142580
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶
وزیر کشور آمار ثبت نام شدگان در انتخابات مجلس تا پیش از ظهر اولین روز ثبت نام را۳۷۸ نفر اعلام کرد.
 
به گزارش ایران خبر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی پیش از ظهر امروز (یک شنبه) با حضور در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  ما امروز که روز مجلس است را آغاز ثبت‌نام نامزدها قرار دادیم و در همه حوزه ها ثبت نام شروع شد و ۳۷۸ نفر تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند و امیدواریم که امسال انتخابات باشکوه قانونی و سالم داشته باشیم.وزیر کشور با اعلام نام‌نویسی ۳۷۸ داوطلب در روز اول ثبت‌نام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: امیدواریم با هماهنگی‌های انجام شده برای دوره بعد نمایندگانی پرتوان و در تراز جمهوری اسلامی داشته باشیم.
«عبدالرضا رحمانی فضلی» روز یکشنبه در حاشیه بازدید از نخستین روز نام‌نویسی‌ نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با شورای نگهبان امروز -یکشنبه- ثبت نام شروع شد و با اقداماتی که انجام می‌شود امیدوارم بتوانیم انتخاباتی باشکوه، قانونی و سالم داشته باشیم.
وزیر کشور با گرامی‌داشت روز مجلس، اظهارداشت: امروز روز مجلس است و همزمان آغاز ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس آغاز شده است. از همه مسئولان اجرایی کشور می‌خواهم تا مرّ قانون را رعایت کنند و راهنمایی‌های لازم را داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: بلافاصله اعضای هیات های اجرایی را باید مشخص و به شورای نگهبان معرفی کنیم. وزارت کشور تلاش خواهد کرد به وظایف خود در این زمینه به خوبی انجام دهند.
رحمانی فضلی درباره جابجایی برخی مقام‌های سیاسی از جمله فرمانداران و بخشداران در برخی مناطق در ایام انتخابات، گفت: حکم،  اصل و عقل بر این است در فضای انتخابات در حوزه‌های مدیریتی باید ثبات وجود داشته باشد.
وی اضافه کرد: اظهاراتی در برخی رسانه ها مطرح شده بود که این جابجایی ها سیاسی له یا علیه کسی در حوزه انتخابی بوده است.  حضور فرمانداران فقط برای انتخابات نیست بلکه فرماندار متناسب با شرایطی فعالیت می کند. اگر اتفاقی افتاد که حس کنیم جابجایی نیاز است انجام می‌شود اما امیدواریم چنین اتفاقی نیفتد.
وزیر کشور با بیان اینکه در برخی مناطق بخشداران و فرمانداران، سرپرست هستند، گفت: سرپرستی همه اینها امروز تصویب می شود.
---
جزئیات بازدید وزیر کشور از ستاد انتخابات کشور
رحمانی فضلی با حضور در ستاد انتخابات کشور از این ستاد بازدید کرد.
به گزارش ایرنا، «عبدالرضا رحمانی‌فضلی» روز یکشنبه در ستاد انتخابات کشور حضور یافت و با بازدید از قسمت های مختلف نام‌نویسی داوطلبان نمایندگی مجلس در جریان روند ثبت نام قرار گرفت.
براساس این گزارش، ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس از صبح امروز - یکشنبه- در وزارت کشور و همزمان در فرمانداری‌های سراسر کشور آغاز شده‌است و تا شنبه شانزدهم آذرماه فرایند نام‌نویسی داوطلبان ادامه دارد.
داوطلبان با در دست داشتن مدارک لازم یعنی یک قطعه عکس، کپی مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی ارشد، کپی و اصل شناسنامه و کپی و اصل کارت ملی می‌توانند برای ثبت نام در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام کنند.
براساس این گزارش،  یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۰۸ حوزه انتخابیه سراسر کشور برای انتخاب ۲۹۰ نماینده و نخستین میان‌دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در ۵ حوزه انتخابیه خراسان شمالی، خراسان رضوی، فارس، قم و تهران برای انتخاب ۸ نماینده دوم اسفند امسال برگزار می‌شود./
---
منبع : ایران آنلاین