کد مطلب: 142308
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۵
سخنگوی دولت با حضور در راهپیمایی مردم پایتخت با اشاره به امریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی که هنوز شناخت عمیقی از جامعه ایران ندارند، افزود: مردم مانند تمام این چهل سال انقلاب، خواب پریشان آنها را آشفته و توطئه‌هایشان را نقش بر آب کردند.
 
به گزارش ایران خبر، علی ربیعی بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه حضور در راه‌پیمایی مردم تهران بر علیه آشوب و نا امنی، حوادث هفته گذشته را تلخ، سخت و ناگوار عنوان کرد و اظهار داشت: این حوادث نیاز به «تبیین علّی» دارد، بخشی از مردم نارضایتی عمومی داشتند که با موضوع بنزین به صورت هیجانی به اعتراض پرداختند در این میان گروهی سوء استفاده کردند و به صورت سازمان‌دهی شده بر اعتراضات مردم موج سواری کرده و تخریب‌های بزرگ و ضایعه‌های انسانی جانگداز به وجود آوردند.سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت از روز اول جریان مردم معترض را از گروه تخریب‌گر تفکیک کرد؛ گفت: اعتراض مردم مغتنم است؛ اما جریان‌هایی که در خارج از کشور که سال‌ها بدنبال براندازی و شکستن ایران بودند، از حوادث هفته گذشته سوء برداشت کردند.
دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری با ابراز تاسف از برخی تحلیل‌های سیاست‌زده که حوادث هفته گذشته را به تحریف کشیدند، گفت: البته تحلیل‌های خوبی هم وجود دارد، اما در این زمینه در آینده و در زمان مناسب صحبت خواهم کرد و مسائل را تبیین می‌کنم.
  رسانه‌های فارسی زبان مانند ستاد جنگ آشوب‌گر عمل کردند
ربیعی با اشاره به جریان‌سازی رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور گفت: آنها در طول هفته گذشته چه کارهایی که نکردند، برخی از آنها مانند یک ستاد جنگ آشوب‌گر عمل کردند.
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: اتفاقات هفته گذشته موجب سوءبرداشت آمریکا و رژیم صهیونسیتی شد، آنها هنوز شناخت عمیقی از جامعه ایران ندارند.
وی با اشاره به حضور مردم در راه‌پیمایی‌های بر علیه آشوب و ناامنی در سراسر کشور، گفت: آمریکایی‌ها قصد داشتند جامعه ایران را به دو قطبی دشمن - دشمن تبدیل کنند که موفق نشدند و مردم مانند تمام این چهل سال انقلاب، خواب پریشان آنها را آشفته و توطئه‌های آنها را نقش بر آب کردند.
در پی اغتشاشات و آشوب‌ها و ناامنی‌های چند روز گذشته در کشور و تخریب اموال عمومی به بهانه اصلاح قیمت بنزین، اقشار مختلف مردم عصر امروز دوشنبه (۴ آذرماه ۹۸) به شکل خودجوش با حضور در میدان انقلاب تهران، حماسه ای دیگر را رقم زدند و دخالت بیگانگان، تخریب اموال عمومی مردم در کشور را محکوم کردند./ ایرنا
منبع : ایران آنلاین