بازدید دادستان کل کشور از زندان تهران بزرگ:

افراد بی گناه آزاد می‌شوند

کد مطلب: 142146
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱
دادستان کل به اتفاق هیئتی با دستگیرشدگان اغتشاش‌های روز‌های اخیر گفتگو کرد و گفت: افراد بی گناه آزاد می‌شوند.
 
به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در دیدار چهره به چهره با دستگیر شدگان گفت: اگر صداقت داشته باشید و حقایق را بیان کنید، قطعا با تخفیف‌هایی مواجه خواهید بود.
وی افزود: شاید در میان شما افراد بیگناهی هم باشند که بعد از غربالگری حتما افراد بی گناه آزاد خواهند شد.
دستگیرشدگان در بند‌های این زندان بیشتر جوانان حدود ۲۰ ساله بودند که عمده آن‌ها در منطقه تهرانسر، چهارراه ولیعصر، شهریار، ملارد و اطراف دانشگاه تهران دستگیر شده بودند.
قریب به اتفاق دستگیر شدگان در مصاحبه با خبرنگار ما ادعا می‌کردند یا در زمان رفتن به منزل یا محل کار دستگیر شده اند و عده‌ای هم ادعا می‌کردند فقط برای تماشا رفته بودند.
این دیدار چهره به چهره دو ساعت به طول انجامید.
روز گذشته هم سخنگوی قوه قضاییه و دادستان تهران با حضور در زندان اوین با دستگیرشدگان این اغتشاش‌ها دیدار چهره به چهره داشتند.

 بازديد دادستان کل کشور از زندان تهران بزرگ 
دادستان کل کشور امروز در چارچوب تاکید‌های رئیس قوه قضاییه مبنی بر کسب اطلاع از وضع زندانیان و نظارت بر زندان‌ها از زندان تهران بزرگ بازدید کرد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری امروز به عنوان یکی از نمایندگان رئیس قوه قضاییه از زندان بزرگ فشافویه بازدید کرد و از نزدیک در جریان رسیدگی به پرونده‌های تشکیل شده در ارتباط با اغتشاش‌های اخیر قرار گرفت.
در این بازدید که تعدادی از معاونان و مقامات قضایی، دادستان کل کشور را همراهی می‌کردند؛ حجت الاسلام و المسلمین منتظری در گفت‌وگوی چهره به چهره با برخی مددجویان از شرایط آن‌ها کسب اطلاع و در موارد مورد نیاز دستور‌های لازم را صادر کرد.
در این بازدید همچنین حجت الاسلام و المسلمین منتظری از وضع متهمان اغتشاش‌های اخیر جویا شد و در گفتگو با برخی از این متهمان در جریان نحوه بازداشت و تحقیق از آن‌ها قرار گرفت.