کد مطلب: 142137
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷
یک کارشناس هواشناسی، ادامه بارش‌های پراکنده را برای امروز در نقاط شمالی کشور پیش بینی کرد.
 

به گزارش ایران خبر، امیر سرکرده درباره شرایط جوی روز جمعه، گفت: پیش بینی می‌شود بارش‌ها را همچنان در سواحل دریای خزر داشته باشیم و در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش به صورت برف و باران است.

وی افزود: امروز برای استان‌های اردبیل، خراسان شمالی و شمال شرق آذربایجان شرقی هم بارش داریم که در نواحی سردسیر و مرتفع بارش‌ها عمدتا به صورت برف پیش بینی می‌شود. در نواحی جنوبی کشور یعنی جنوب استان سیستان و بلوچستان هم رگبار و رعد و برق اتفاق می‌افتد.
 
این کارشناس هواشناسی درباره شرایط آب و هوایی روز شنبه، نیز  گفت: فردا از شدت و گسترش بارش‌ها کاسته می‌شود و تنها در سواحل دریای خزر این بارش‌ها را داریم، ضمن آنکه برای خراسان شمالی و اردبیل هم بارش‌های پراکنده پیش رو خواهد بود.

وی با بیان اینکه از یکشنبه تا اواخر هفته آینده در قالب نقاط کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت، افزود: این موضوع خبر خوبی برای شهرهای صنعتی و پرجمعیت مثل تهران نخواهد بود، چون افزایش غلظت آلاینده‌ها را خواهیم داشت.

سرکرده در خصوص پیش بینی خود از وضعیت جوی استان تهران، گفت: عصر امروز در برخی از نقاط استان تهران بارش‌های پراکنده و خفیف رخ می‌دهد و دمای هوای تهران هم بین ۲ تا حداکثر ۹ درجه متغیر است.

منبع : خبرگزاری مهر