کد مطلب: 140604
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۹
قزوین- فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: زائرانی که با خودروی شخصی از مرزهای عراق وارد کشور می شوند با احتیاط رانندگی کنند و با خواب آلودگی به پیشواز حوادث نروند.
 
به گزارش ایران خبر،
دریافت 7 MB

سردار حسین اشتری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اعلام خدمت رسانی ماموران نیروی انتظامی به زائران در مسیر بازگشت اظهار کرد: حدود ۷۵ درصد زائران اعزامی به مراسم پیاده روی اربعین به کشور بازگشته اند و تمهیدات لازم برای بازگشت سایر زوار نیز پیش بینی شده است.

سردار اشتری بیان کرد: نیروهای پلیس در روزهای آینده نیز در خدمت زائران هستند و تلاش می کنیم تا پایان زمان بازگشت خدمت لازم را انجام دهیم تا مردم دغدغه ای نداشته باشند.

خواب آلودگی مهمترین دلیل حوادث جاده ای است

فرمانده نیروی انتظامی کشور یادآورشد: یکی از نگرانی های ما در خصوص زائرانی است که در بازگشت از خودروی شخصی استفاده می کنند و بر اساس آمارها بسیاری از حوادث رانندگی در جاده ها ناشی از خستگی و خواب آلودگی است که باید این موضوع جدی گرفته شود.

وی اضافه کرد: از رانندگان انتظار داریم ضمن رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی و احتیاط کامل، از حرکت در مسیر بازگشت با خستگی و خواب آلودگی جدا خودداری کنند و به پیشواز حادثه نروند.

اشتری افزود: پس از دو تا سه ساعت رانندگی حتما باید ضمن توقف در پارکینگ و یا توقفگاههای مسیر، ۱۵ دقیقه استراحت کرده و با آرامش و نشاط بیشتری رانندگی کنند تا به سلامت به مقصد برسند.

وی اظهارامیدواری کرد بازگشت زائران باقیمانده از مراسم اربعین حسینی بدون هیچ حادثه ای صورت گیرد.  

منبع : خبرگزاری مهر