کد مطلب: 140299
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲
ایلام - رئیس پلیس راه ناجا با اشاره به تردد ۲۰۰ هزار خودرو به شهر مهران، گفت:۳۰ درصد تردد جاده ای مربوط به بازگشت زائران به کشور است.
 
به گزارش ایران خبر، سردار  سید تیمور حسینی امروز در مرز مهران اظهار داشت: در طول اجرای ماموریت بزرگ اربعین شاهد خیل عظیمی از هموطنان برای زیارت عتبات عالیات بوده‌ایم .
وی با اشاره به اینکه از ابتدای ماه صفر تا کنون حجم زیادی از تردد در پایانه مرزی مهران را شاهد بودیم ، افزود: همانند سال‌های گذشته پایانه مرزی مهران بیشترین حجم مراجعه زائران را به خود اختصاص داده است .
سردار حسینی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد تردد ها از مرز مهران انجام شده، تصریح کرد: ۷۰ درصد بار ترافیکی جاده ای، مختص به تردد زائران بود که به مرزها مراجعه و۳۰ درصد مربوط به بازگشت زائران به کشور بوده است .
 رئیس پلیس راه ناجا با اشاره به تردد ۲۰۰ هزار خودرو به شهر مهران گفت: این پایانه همچنان پرتردد ترین مرز در بین مرز های چهار گانه است.
 این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه انتظار می رود از فردا بار سنگین بازگشت زائران به کشور را شاهد باشیم ،گفت: در برخی محورها مانند ایلام به مهران و قصرشیرین به سرپل ذهاب محور به صورت یک طرفه و برای سهولت در تخلیه و هدایت بار ترافیکی در بازگشت زائران اعمال و در صورت لزوم اطلاع رسانی خواهد شد.
وی ادامه داد: در چند روز گذشته شاهد وقوع تصادفات زیادی در محورهای مواصلاتی استان بودیم که علت اصلی این حوادث خستگی ، خواب آلودگی و عجله و شتاب بوده است.
 رئیس پلیس راه ناجا به زائران توصیه کرد: از عجله و شتاب به شدت پرهیز و با توجه به چندین روز پیاده‌روی و سفر ، سعی کنند استراحت کافی را قبل از سفر بازگشت به وطن داشته باشد.
 
منبع : خبرگزاری مهر