کد مطلب: 140297
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱
معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: بیش از ۱۰ هزار مسافر توسط اتوبوس‌های زنجان برای شرکت در مراسم اربعین جابه‌جا شدند.
 
به گزارش ایران خبر، علی مدقالچی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی بین‌شهری همه توان و اتوبوس‌های خود را برای جابه‌جایی زائران به منظور شرکت در راهپیمایی اربعین به‌کار گرفته و خدمات لازم در این خصوص داشته است.

وی ادامه داد: از ۱۰ مهر تا ۲۰ مهر ۳۶۷ سفر به مرز مهران انجام شده که با این سفرها ۹۸۷۱ نفر از زنجان به مرز اعزام شدند و ۲۹۶ نفر نیز در قالب ۱۳ سفر به مرز خسروی جابه‌جا شدند.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان بیان کرد: در مجموع اتوبوس‌های زنجان ۳۸۰ سفر در قالب ستاد اربعین داشتند که ۱۰ هزار و ۱۶۷ نفر را به مرزها رساندند.

این مسئول در مورد اعتراض برخی که اتوبوس‌های ایرانی گران‌تر از اتوبوس‌های عراقی زائران را از مرز به نجف اعزام می‌کنند، تصریح کرد: واقعیت موضوع این است که اتوبوس‌های ایرانی کرایه ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی دریافت می‌کنند و هزینه اتوبوس‌های عراقی بیش از ۴۰۰ هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه هزینه حمل و نقل در کشور عراق زیاد است، افزود: اتوبوس‌های ایرانی هزینه کمتری برای جابه‌جایی زائران دریافت می‌کنند.

مدقالچی خاطرنشان کرد: در مدتی که اتوبوس‌ها به جابه‌جایی زائران اربعین اختصاص دارد، از ۴۰۰ دستگاه سواری‌ پلاک عمومی برای سفر مسافران بین‌شهری استفاده می‌شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا