کد مطلب: 140268
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۴
گجت هوشمند Silent Beacon در مواقع اضطراری و وضعیت هشدار، موقعیت مکانی کاربر را با فناوری GPS رصد کرده و به اعضای خانواده، دوستان و نیروهای پلیس و اورژانس اطلاع می‌دهد. این فناوری در مواقع اضطراری و تنها با فشردن یک دگمه موقعیت مکانی کاربر را شناسایی کرده و اطلاعات و داده‌های ثبت شده را از طریق بلوتوث به مخاطبان موردنظر ارسال می‌کند.
 
به گزارش ایران خبر،   برای بهره‌گیری از این فناوری بسیار کاربردی تنها کافی است کاربران اپلیکیشن این سیستم را در تلفن همراه خود با سیستم عامل‌های (iOS, Android) نصب کرده و تنظیمات موردنظر خود را اعمال کنند. هر کاربر می‌تواند نام 8 مخاطب را در این گجت ثبت کرده و در مواقع هشدار با آنها تماس بگیرد. تنها با فشردن یک دگمه این سیستم فعال شده و بلافاصله با نیروهای پلیس و اورژانس تماس گرفته می‌شود. همزمان اطلاعات مکانی کاربر از طریق ایمیل و پیامک به مخاطبان موردنظر ارسال شده و تماس با دوستان و اعضای خانواده کاربر امکانپذیر می‌شود.
 این فناوری یکی از مناسب‌ترین و کاربردی‌ترین گجت‌های هشداردهنده برای کودکان، سالمندان و کوهنوردان به‌شمار می‌رود. سالمندان قادرند با حمل این سیستم و تنها با فشردن یک دگمه با عزیزان خود تماس برقرار کرده و در مواقع اضطراری آنها را از وضعیت جسمی خود مطلع کنند. همچنین کوهنوردان می‌توانند این سیستم سبک وزن را بر کوله پشتی یا دسته کلید خود متصل کرده و بدون نگرانی از گم شدن یا رخداد حادثه‌ای به مرتفع‌ترین کوه‌ها صعود کنند.
این گجت هشداردهنده در صورت کاهش باتری و خاموش شدن نیز باز فعال بوده و به طور خودکار اطلاعات مکانی و حتی صدای ضبط شده کاربر را به مخاطبان و همچنین پرسنل اورژانس ارسال می‌کند. کاربران در عین حال می‌توانند این گجت هوشمند را در دسته کلید خود متصل کرده و با این اقدام از گم شدن آن جلوگیری کنند.
منبع : ایران آنلاین