استفاده از بالگرد و پهپاد برای رصد مرزها، کنترل ترددها و ترافیک اربعین

خبرگزاری ايسنا , 19 مهر 1398 ساعت 15:27

فرمانده هواناجا از بکارگیری تجهیزات و امکانات هوایی پلیس از جمله پهباد برای رصد مرزها، کنترل ترددها و ترافیک در ماموریت اربعین خبر داد.


به گزارش ایران خبر، ‌ سردار حسینعلی مستاجران با اشاره به آماده باش نیروهای هواناجا برای ماموریت بزرگ اربعین اظهار داشت:هواپیمایی نیروی انتظامی ضمن استفاده از تمام تجهیزات و امکانات بالگردی و پهپادی خود برای برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین،  امکانات هوایی ارتش و سپاه را نیز در راستای این ماموریت بزرگ و معنوی به کار گرفته است.

وی با اشاره به استقرار نیروهای این پلیس در مرزهای چهارگانه افزود: ما در مرزهای مهران، شلمچه، چذابه، خسروی و میرجاوه امکانات بالگردی و پهپادی خود را برای رصد مرزها، مدیریت ترافیکی و کنترل ترددها  و .. به کار گرفته ایم.

فرمانده هواناجا خاطر نشان کرد: در ایام اربعین همه کشور بسیج می شوند تا این کنگره عظیم به بهترین شکل برگزار و خیل عظیم عاشقان حسینی (ع) روانه کربلای معلی شوند و هواناجا نیز علاوه بر ایفای نقش در ماموریت های اشاره شده، در مواردی موضوع انتقال و جابه جایی بیماران به بیمارستان های ایلام، خوزستان و کرمانشاه را نیز دنبال می کند.

سردار مستاجران در پاسخ به این سوال که چه تعداد بالگرد و هواپیما  از سوی نیروی انتظامی برای ماموریت اربعین در نظر گرفته شده،  پاسخ داد:  تعداد بالگردها به میزان نیاز در مرزهای چهارگانه و میرجاوه بستگی دارد  اما در هر حال همه بالگردها، پهپادها و هواپیماها در کنار خلبانان و نیروهای این پلیس برای  ماموریت اربعین آماده هستند.

وی اشاره کرد: هواپیما هایی نیز از سوی هواناجا برای تردد مسئولان لشکری و کشوری برای موضوعاتی چون بازدید از مرزها در نظر گرفته شده است.

براساس گزارش سایت پلیس، فرمانده هواناجا در پایان در پاسخ به این سوال که نیروها و امکانات هواناجا تا چه زمانی در مرزهای چهارگانه و میرجاوه مستقر هستند، گفت: تا پایان ماموریت اربعین و بازگشت زوار به کشور در خدمت عزیزان هستیم.


کد مطلب: 140202

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/140202/استفاده-بالگرد-پهپاد-رصد-مرزها-کنترل-ترددها-ترافیک-اربعین

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir