کد مطلب: 139950
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۱
سفیر کشورمان در کویت با اشاره به اظهارات مثبت مقامات سعودی گفت که به آینده روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه خوشبین است.
 
به گزارش ایران خبر، محمد ایرانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت در گفت‌وگو با روزنامه الرای گفت: با توجه به اظهارات اخیر برخی مسئولان سعودی به آینده روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه خوشبین هستم.
وی افزود: ایران خواهان میانجیگری کویت در آینده نزدیک برای ایجاد اتحاد میان کشورهای منطقه است.
ایرانی در ادامه گفت: نقش کویت در ایجاد صلح میان کشورها نزد همه شناخته شده و معروف است زیرا این کشور به دلیل سیاست‌های صلح طلبانه‌اش مورد تایید و قبول تمام کشورها است.
سفیر کشورمان در کویت گفت: با توجه به اظهارات مقامات دو کشور که شنیدیم هفته گذشته شاهد آرامش بیشتری در روابط ایران با کشورهای منطقه در تمامی زمینه ها بودیم.
به گزارش ایران خبر، پیش از این خالد الجارالله، معاون وزیر خارجه کویت گفته بود که کشورش به اظهارات مقامات ایرانی و سعودی برای ایجاد صلح در منطقه و خصوصا اظهارات محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی که "به دنبال ایجاد راه‌های مسالمت آمیز در منطقه است" خوشبین است.
از سوی دیگر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان  اخیرا در گفت وگو با شبکه الجزیره گفته بود: درهای ایران به روی سعودی ها باز است و از حل اختلافات از طریق گفت وگو استقبال می کند. از اخباری که شنیدیم مبنی بر اینکه محمد بن سلمان خواستار حل اختلافات با تهران از طریق گفت وگو است، استقبال می کنیم.
منبع : خبرگزاری ايسنا