کد مطلب: 139880
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۳
فرمانده قرارگاه اربعین ناجا گفت: متاسفانه مرز خسروی همچنان بسته است و فعلا شرایط بازگشایی آن نیست و افرادی که به آنها اعلام شده بود از مرز خسروی عبور کنند باید به مرز مهران مراجعه کنند.
 
به گزارش ایران خبر، سردار محسن فتحی‌زاده فرمانده قرارگاه اربعین ناجا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عملیات اربعین از چند روز گذشته آغاز شده است و خوشبختانه در مرزهای مهران، چذابه و شلمچه هیچ مشکلی نداریم و جریان عبور از مرزها ادامه دارد.
فتحی‌زاده گفت: مرز مهران به واسطه حجم زیادی که دارد عبور خودروهای کاپوتاژی از آنجا ممنوع شده است.‌
وی گفت: فرآیند صدور گذرنامه و برگ‌تردد اربعین هم به خوبی در حال انجام است و بیش از ۲۴۰ هزار در خواست ارسال شده که نزدیک ۱۸۰ هزارتا برگ تردد چاپ شده است.
فتحی‌زاده گفت: افرادی که درخواست برگ تردد دارند، کدملی را به سرشماره ۱۱۰۳۰۰۰۰۱۰ ارسال کنند و کد تحویل مرسوله را دریافت و پس از مراجعه به اداره پست محله برگ تردد را دریافت کنند.
وی ادامه داد: متاسفانه مرز خسروی همچنان بسته است و فعلا شرایط بازگشایی آن نیست و افرادی که به آنها اعلام شده بود از مرز خسروی عبور کنند باید به مرز مهران مراجعه کنند.
وی گفت: توصیه امنیتی خاصی که به زائران دارم این است که زائران هنگامی که به آن سوی مرز مراجعه می کنند فقط با خودروهای مورد تایید تردد کنند و برای تردد از مسیرهای اصلی عراق عبور کنند.
 
منبع : خبرگزاری مهر