کد مطلب: 139842
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۵
سی ان ان در گزارشی به بررسی احتمال جنگ میان ایران و‌ آمریکا پرداخت.
 

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، جنگ میان ایران و آمریکا جنگی فاجعه بار خواهد بود و در این جنگ هیچ برنده‌ای وجود نخواهد داشت. جنگ علیه ایران با توجه به متحدان ایران می‌تواند جنگی خون‌بار باشد. این نشان‌دهنده این است که ترامپ هم جنگ نمی‌خواهد.

تصمیمات اخیر دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا برای جلوگیری از اقدام نظامی علیه ایران هوشمندانه و غیرقابل انتقاد بود.

ادعا می‌شود که حملات اخیر به تأسیسات نفتی سعودی از خاک ایران انجام شده است. انگلیس، آمریکا، آلمان و فرانسه، ایران را عامل حملاتی می‌دانند که با موشک کروز انجام گرفته و ادعا می‌کنند که انجام این کار توسط انصارالله  امری غیرممکن است. اما این ادعا مبنی بر اینکه ایرانی‌ها بودند که از خاک خود به سعودی‌ها حمله کردند به صورت عمومی مطرح و اثبات نشده است.

این موضوع که تاکنون این ادعاها به صراحت و به طور عمومی بیان نشده است این امید را ایجاد می‌کند که هنوز هم دیپلماسی بتواند تنش‌ها در خلیج فارس را کاهش دهد و منطقه به سمت جنگ نرود.

ایالات متحده از برنامه جامع اقدام مشترک خارج شد. ترامپ و دیگر تندروها به ویژه بنیامین نتانیاهو در اسرائیل، اظهار داشتند که این توافق «وحشتناک» بوده است.

آنها در مورد ایران مدعی هستند که تهران همچنان از حماس در غزه و حزب الله در لبنان حمایت می‌کند و در حالی که فناوری موشکی خود را توسعه داده است اکنون از آن برای قدرت نمایی استفاده می‌کند.

ایالات متحده و به ویژه تعدادی از متحدان، ​​اکنون می‌خواهند که در مورد همه چیز بار دیگر مذاکره شود تا برنامه موشکی ایران و جاه طلبی‌های هسته‌ای این کشور را خاتمه دهد.
ایران می‌گوید که مایل است مذاکرات را از سر بگیرد اما تنها در صورت رفع تحریم‌ها.

خطر جنگ بسیار وحشتناک است. اما هرگونه حمله به ایران می‌تواند جنگی همه‌جانبه باشد. ترامپ در این شرایط باید اجازه دهد دیپلماسی در مورد ایران موضوع را حل کند و از جنگ جلوگیری کند و هرگز نباید فراموش کند که نیروهای حزب الله در سراسر جهان وجود دارند و می‌توانند در صورت جنگ با ایران به حمایت از تهران بپردازند.

 

منبع : ایران آنلاین