کد مطلب: 139818
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه «امروز در حوزه هوایی کارهای بسیار بزرگ‌تر از تصور دشمن را می توانیم انجام دهیم» خاطر نشان کرد: امروز از عقبه دانشی خوبی برخورداریم و انشاالله این راه با سرعت طی خواهد شد و در این حوزه شاهد محصول هایی خواهیم بود که موجب بهت و تعجب دشمن خواهد شد.
 
به گزارش ایران خبر، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ظهر چهارشنبه در مراسم تجلیل از چهره‌های ماندگار صنعت هوایی طی سخنانی با بیان اینکه «ما نیازمند یک قدرت اطمینان بخش در کشور هستیم و امروز این نیاز را بهتر از هر زمان دیگری متوجه می‌شویم» اظهار کرد: یکی از ابعاد مهم این دفاع اطمینان بخش از کشور ارتقا قدرت دفاعی است که دشمن در تلاش است تا آن را تحریم کند و در ارتقا آن خلال ایجاد کند.
وی با تاکید بر اینکه هر مولفه‌ای که در آن ضعفی پیدا شود دشمن روی آن نقطه دست می‌گذارد و امروز دشمن روی نقاط ضعف اقتصادی ما دست گذاشته است، ادامه داد: هر کشوری که دارای موقعیت راهبردی باشد بدون قدرت اطمینان بخش یا باید تسلیم شود یا باید به سرنوشت های بدتری دچار شود اکر هر کشوری می خواهد عزت داشته باشد باید به یک قدرت اطمینان بخش دست پیدا کند.
امیر حاتمی تصریح کرد: بعد از جنگ جهانی دوم حاکمان وقت ایران فکر می کردند با وابسته بودن می توان قدرتمند بود اما ملت ایران این را نپذیرفتند. ملت ما استقلال آزادی و جمهوری اسلامی را انتخاب کرد که لازمه حفظ آن داشتن قدرت دفاعی است که یک بعد آن در قدرت هوایی است.
وی خاطر نشان کرد: در برهه ای عده ای فکر کردند که می شود از قدرت هوایی چشم پوشی کرد، اما امروز به این نتیجه رسیده اند که قدرت اطمینان بخش شامل همه ابعاد قدرت می‌شود.
وزیر دفاع گفت: باید همه مولفه های قدرت نظامی را مورد توجه قرار داد تا در برار همه تهدیدات مقاومت کنیم. امروز قدرت هوایی کشور مورد توجه قرار گرفت البته از ابتدای انقلاب زحمات بسیار زیادی کشیده شده که الان نتیجه آنها را می بینیم.
امیر حاتمی با بیان اینکه «امروز در حوزه هوایی کارهای بسیار بزرگ‌تر از تصور دشمن را می توانیم انجام دهیم» خاطر نشان کرد: مهمترین الزام این کار داشتن نیروی انسانی فرهیخته و دانشمند است که ما آن را در اختیار داریم. ما امروز از عقبه دانشی خوبی هم برخورداریم و انشاالله این راه با سرعت طی خواهد شد و در این حوزه شاهد محصول هایی خواهیم بود که موجب بهت و تعجب دشمن خواهد شد.
وی گفت: امروز زمینه نزدیک شدن بخش نظامی و غیر نظامی هوایی به یکدیگر فراهم شده و در این حوزه هم کارهای بزرگترین را می توانیم انجام دهیم.
بر اساس این گزارش، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز در این مراسم طی سخنانی خاطر نشان کرد: در انقلاب اسلامی هرگاه با باور و اطمینان حرکت کردیم، به نتایج درخشان رسیدیم. پیش از انقلاب اسلامی فضا به صورتی بود که متخصصین ایرانی اجازه دست زدن به هواپیما را نداشتند، اما پس از انقلاب سخت ترین تحریم‌ها را تجربه کردیم و همواره برای تامین قطعات دچار مشکل بودیم.
وی افزود: امروز به برکت خون شهدا جت جنگنده ‌و آموزشی و پهپادهای ما از مسیر طراحی و ساخت در داخل کشور تولید شده اند البته این یک مسیر طولانی است که همچنان ادامه دارد.
وزیر راه تصریح کرد: مهمترین مسئله برای ما طی این سالها این بود که قدرت طراحی و خلق محصول را بدست آوریم ‌و ما امروز از ظرفیت طراحی و ساخت یکپارچه برخورداریم. اگر در بخش هواپیمای تجاری هم یک حرکت مصمم و یکپارچه انجام میدادیم در بخش تجاری هم دستاوردهای خوبی می داشتیم اما امروز هم دیر نشده است و با استفاده از قدرت دانش بنیانی که در کشور وجود دارد می توانیم به سطوح خوبی برسیم.
منبع : خبرگزاری ايسنا