کد مطلب: 139673
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۳
وزیر دفاع گفت: ما امروز می‌توانیم همه نیازهایمان در عرصه دفاعی را تامین کنیم. در مقابل تروریست‌ها این اتفاق افتاد و در مقابل شیطان بزرگ نیز طلیعه این امر با سرنگونی پهپاد آمریکایی روی داد.
 

به گزارش ایران خبر،   مراسم بزرگداشت وزرا، فرماندهان و ۱۰۵۶ شهید وزارت دفاع و تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت صنایع دفاعی کشور شامگاه امشب یکشنبه در سازمان صنایع ایران برگزار شد.

در این مراسم امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار حسین دهقان وزیر سابق دفاع،   سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی و جمعی از خانواده معظم شهدا حضور داشتند.

امیر حاتمی در این مراسم طی سخنانی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اظهار داشت: بزرگداشت یاد و خاطره شهدای کمتر از شهدا نیست.

وی ادامه داد: در قرآن کریم و کلام بزرگان دین جایگاهی برای شهدا توصیف شده که همه ما به آن حسرت می‌خوریم و برای ما غیر قابل درک است.

امیر حاتمی با بیان اینکه بهترین چیزی که خداوند به بندگان عطا می کند شهادت است، ادامه داد: بالاترین مقام، مقام شهداست و شهادت نزد خداوند متعال ارزش بسیار بالایی دارد. شهدا همه هستی خود، یعنی جان خود را در راه حق و برای امر الهی فدا می‌کنند.

وی با اشاره به حوادث سالهای اخیر در عراق و سوریه گفت: در جریان اتفاقاتی که در چند سال اخیر در منطقه افتاد به خوبی نشان داد که فرهنگ شهادت چه می کند، دشمنان ما برنامه ریزی کرده بودند که با تشکیل گردهای تروریستی برای مدت ها شیعه و سنی را به جان هم بیندازند، اما فرهنگ شهادت و شهدای مدافع حرم که پرورش یافته فرهنگ شهادت هستند این توطئه های دشمنان انقلاب را خنثی کردند.

وزیر دفاع با اشاره به اقدام شبکه پدافند هوایی در رهگیری و انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا گفت: پهپاد پیشرفته آنها را هدف قرار دادیم اما آنها بعد از جلسات متعدد، نتوانستند تصمیمی برای مقابله بگیرند.

وی با اشاره به رونمایی از سامانه پدافندی بار ۳۷۳ گفت: این دستاورد حاصل تلاش های بسیاری گسترده فرزندان ملت ایران در زمان وزارت سردار  وحیدی و سردار دهقان آغاز شد و امسال به نتیجه رسید، این فناوری آنچنان پیشرفته است که در کل جهان به تعداد انگشتان یک دست نیستند که این توانمندی را دارند.

امیر حاتمی با بیان اینکه ما امروز در همه عرصه‌ها می‌توانیم نیازهایمان در عرصه دفاعی را تامین و از آن استفاده کنیم، گفت: در مقابل تروریست‌ها این اتفاق افتاد و در مقابل شیطان بزرگ نیز طلیعه این امر با سرنگونی پهپاد آمریکایی روی داد.

وی با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران، گفت: امروز سیاست آمریکا علیه ما «فشار حداکثری» است، انها هرکاری بتوانند می کنند، شرایط مانند کربلا است به این معنا که آمریکایی‌ها اگر بتوانند، ایرانی ها را از اکسیژن و آب و هوا هم محروم می‌کنند، این نشان می‌دهد آمریکایی‌ها می‌خواهند ما را از همه چیز محروم کنند.

وزیر دفاع در ادامه با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: محل اقامت رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران در نیویورک محل رفت و آمد همه سران بود، بدون اینکه در خواستی از سمت ما شده باشد، این دیدارها به درخواست سران آن کشورها صورت پذیرفت که آمدند و گفتند شما بیایید و یک ملاقات انجام دهید، ملاقات دوجانبه هم می دانیم که شما انجام نمی دهید، بیاید در قالب ۱+۵ یک ملاقات داشته باشید.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به دلیل بی اعتمادی که به این حکام دارد و می داند معلوم نیست حرف هایی که قبل از ملاقات می زنند را بعد از ملاقات هم بزنند، کما آنکه با سران کره شمالی ملاقات کردند و هیچ اتفاقی هم نیافتاد،   تیم جمهوری اسلامی ایران این درخواست ها را نپذیرفت.

امیر حاتمی گفت: سیاست فشار حد اکثری دشمنان درحال تبدیل شدن به التماس حد اکثری است، و التماس می کنند که بیاید یک بار دیدار داشته باشیم، ان شا الله به برکت خون شهدا و دعای خیر مردم همان گونه که در این سالها با مقاومت به این جایگاه رسیده ایم، بر این مشکلات اقتصادی هم غلبه خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری مهر