کد مطلب: 139241
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۳
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: طبق ماده ۲، ۲۵۰ هزار نفر مشمول قانون ثبت دارایی اموال مسئولان می شوند.
 

به گزارش ایران خبر، حجت‌الاسلام حمید شهریاری در مراسم افتتاح رسمی سامانه ثبت اموال و دارایی های مسولان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: امروز جمهوری اسلامی الگویی برای بسیاری از جریانات است.وی در ادامه‌ به افتتاح رسمی سامانه ثبت اموال و دارایی های مسولان اشاره کرد و گفت: باید همه مسیولان و کارگزاران این روز را به خاطر بسپارند.
شهریاری افزود: طبق اصل ۱۴۲قانون اساسی دارایی رهبر، رییس جمهور ،معاونان رییس جمهور ،وزیران و همسر و فرزندان آنان قبل و بعد از خدمت توسط رییس قوه قضاییه رسیدگی می شود که بر خلاف حق افزایش نیافته باشد.
معاون رییس قوه قضاییه گفت: علاوه بر افراد ذکر شده در اصل قانون یعنی رهبر رییس جمهور معاونان رییس جمهور وزیران،همسر و فرزندان، طبق قانون مصوب سال ۹۴؛
۲۴ عنوان مسولیت دیگر هم مشمول قانون ثبت دارایی ها و اموال می شوند. در ماده ۳این قانون ۲۵۰هزار نفر مشمول ثبت دارایی اموال و مسولان می شوند.

شهریاری تصریح کرد: طبق قانون کلیه اموال غیر منقول، حقوق دارای ارزش مالی، مطالبات و دیون، سرمایه گذاری، اوراق بهادار، موجودی حسابهای مختلف در بانک‌ها و موسسات مالی و هرگونه منبع درآمدی مستمر باید از سوی مسیولان مشمول اعلام شود.

تکمیل می شود...

منبع : خبرگزاری مهر