کد مطلب: 139070
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۱
مدیرکل عتبات سازمان حج با اشاره به ازدحام جمعیت زائران ایرانی در چند روز گذشته در مرز خاکی مهران ـ زرباطیه، گفت: مشکل فعلا برطرف شده و ترافیک زائران در این مرز، روان است.
 
به گزارش ایران خبر، ایسنا سه روز پیش  وضعیت مرز «زرباطیه» و نارسایی‌هایی که ورود زائران ایرانی به خاک عراق را سخت کرده است، گزارش کرد و تمهید عاجل در این زمینه را با توجه به نزدیک شدن مراسم پیاده‌روی اربعین را امری ضروری برشمرد. اینک حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا، خبر داد: مذاکراتی با فرمانده مرزبانی عراق انجام شد تا این مشکل حل شود و از روز گذشته خروج و ورود زائران روان‌تر شده است.

به گفته او، مرز مهران مشکلی ندارد. گیت‌های کنترل گذرنامه به اندازه کافی است و زائران براحتی از این مرز خارج می‌شوند. اما آن طرف در مرز عراق، گیت‌ها به اندازه کافی نیست.

وی افزود: ما قبلا از عراق خواسته بودیم در زمان اجرای قانون لغو روادید، گیت‌های بیشتری را در مرزهایش فعال کند. قرار است این اتفاق رخ دهد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات در سازمان حج گفت: اربعین سال گذشته 60 درصد از ظرفیت زائران از مرزهای «مهران» (ایران) و «زرباطیه» (عراق) خارج و وارد می‌شدند و مشکلات حادی پیش نیامد. عراق تجهیزات دارد و فقط باید استفاده کند.

منبع : خبرگزاری ايسنا