کد مطلب: 138653
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به بهبود عملکرد تولیدی، گفت: در ۵ ماه سال جاری موفق به فروش ۸ هزار ۴۶۰ میلیارد تومانی شدیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۴ درصد افزایش داشته است.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، اردشیر سعدمحمدی اظهار داشت: شرکت مس با افزایش ۲۶ درصدی نسبت به برنامه، موفق به تولید ۱۱۰ هزار و ۳۹۰ تن کاتد تا پایان مردادماه امسال شد.

وی با بیان این‌که در مجموع عملکرد تولیدی شرکت مس تا پایان مردادماه نشان‌دهنده روند روبه‌جلو و موفقیت‌آمیز در تحقق برنامه تولید است، ادامه داد: تولید آند شرکت مس در این بازه زمانی به ۱۴۰ هزار تن رسید که نسبت به برنامه ۱۱۰ هزار تنی نشان‌دهنده افزایش ۲۷ درصدی است.

سعدمحمدی افزود: همچنین تولید مس محتوی معدنی شرکت مس هم در این بازه زمانی با افزایش ۴ درصدی نسبت به برنامه به بیش از ۱۲۴ هزار تن رسیده است.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در ۵ ماهه امسال در مجموع ۷۹ میلیون و ۱۳۰ هزار تن سنگ معدن استخراج شده است که نسبت به برنامه ۷۶ میلیون و ۲۱۳ هزار تنی امسال ۴ درصد افزایش داشته است.

سعدمحمدی ادامه داد: همچنین شرکت مس در ۵ ماهه ۱۳۹۸، ۵۶ میلیون و ۷۱۲ هزار تن سنگ سولفور برداشت کرده است که ۴ درصد از برنامه در نظر گرفته‌شده برای برداشت سنگ سولفور (۵۴ میلیون و ۶۸۰ هزار تن) جلوتر است.

وی با اشاره به افزایش ۴ درصدی تولید کنسانتره، گفت: تولید کنسانتره مس نیز در این مدت، افزایش خوبی داشته است؛ به‌طوری‌که در این مدت، شرکت مس با افزایش تولید ۵ هزار تنی نسبت به برنامه، موفق به تولید ۱۱۹ هزار ۶۷۹ تن کنسانتره شده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به فروش یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی شرکت مس در مرداد ماه، گفت: با این میزان فروش در مرداد ماه، موفق به فروش ۸ هزار ۴۶۰ میلیارد تومانی شدیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۴ درصد افزایش داشته است.

سعدمحمدی تصریح کرد: قطعاً این میزان فروش در شرایط تحریم نشان‌دهنده برنامه‌های مناسب فروش شرکت مس و خبر خوبی برای بازار سرمایه است و موجب رشد سهام شرکت مس و اقبال سهامداران به فملی خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر