کد مطلب: 138236
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳
گروه حوادث-پزشکانی که تصاویر تبلیغاتی مغایر با شئونات اسلامی و ایرانی را در سایت‌ها و شبکه‌های مجازی منتشر کنند، با تشکیل پرونده قضایی به دادگاه معرفی می‌شوند.
 
به گزارش ایران خبر، به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، این روزها با افزایش تقاضا برای انجام خدمات و جراحی‌های زیبایی، رقابت میان کلینیک‌ها و پزشکان این حوزه و گاهی اوقات حتی آرایشگاه‌ها بسیار داغ است. به‌همین دلیل این مراکز برای جذب مشتری بیشتر به تبلیغات عجیبی رو می‌آورند. آگهی‌هایی که گاه با تصاویر برهنه بدن بیماران همراه است اما از نگاه قوانین جرایم رایانه‌ای، این کار جرم است و چاره‌ای جز برخورد با متخلفان در هر سطحی از جامعه وجود ندارد. سرهنگ رامین پاشایی معاونت اجتماعی پلیس فتا در این باره به خبرنگار «ایران» گفت: «براساس قانون جرایم رایانه‌ای با هرگونه تبلیغات که در آنها از تصاویر مغایر با شئونات اسلامی و ایرانی بهره گرفته یا از زنان به‌عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده شده باشد، برخورد خواهد شد. این امر بخشی از وظایف ذاتی پلیس فتا است.»
 وی افزود: «در چند سال اخیر که شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها به مکانی برای تبلیغات تبدیل شده است، مأموران در رصدهای عمومی خود در فضای مجازی اغلب به تبلیغاتی برمی خورند که پزشکان اندام‌های برهنه بیمار را برای تبلیغات کارشان منتشر می‌کنند. این تصاویر تا زمانی که در محدوده مطب آن پزشک یا آرایشگر باشد مانعی ندارد اما وقتی در معرض دید عموم قرار گرفت و در فضای مجازی منتشر شد، حتی بحث اجازه گرفتن از بیمار نیز دیگر مطرح نیست و موضوع امنیت روانی جامعه و بهداشت اجتماعی فضای مجازی مطرح می‌شود که بدون شک طبق قانون با آن برخورد خواهد شد.» پاشایی درباره چگونگی برخورد با متخلفان نیز گفت: «افرادی که در رصد عمومی پلیس فتا شناسایی می‌شوند با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی می‌شوند تا قانونگذار برای آنها تعیین تکلیف کند. لازم به ذکر است متخلفان تذکر دریافت می‌کنند و اگر رعایت نکنند با آنها برخورد قضایی می‌شود.»

زهره صفاری

منبع : ایران آنلاین