کد مطلب: 137522
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۲
مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر تشکیل استان‌های جدید تاکید کرد: وزارت کشور هیچ برنامه‌ای برای تقسیمات کشوری در سطح کاهش یا افزایش استان‌ها در دستور کار ندارد.
 

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «سید سعید جلالی» ضمن رد اخبار منتشره مبنی بر تشکیل استان‌های جدید،  اظهار داشت: همیشه مطالبات و تقاضاهایی در حوزه تقسیمات کشوری برای تبدیل یا ارتقا وجود دارد ولی همان طور که قبلاً هم تأکید کرده‌ایم، تشکیل استان جدید یا کاهش تعداد استان‌های کشور، به کلی مقوله متفاوتی است و در شرایط کنونی نیز وزارت کشور هیچ برنامه‌ای برای کاهش یا افزایش تعداد استان‌ها در دستور کار ندارد.

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی دیروز شنبه از ارائه طرحی به نام تشکیل استان جدید به نام «آذربایجان‌مرزی»  به مرکزیت خوی خبر داد که با واکنش‌های بسیاری در داخل و خارج کشور رو به رو شد.

این در حالی است که روح اله حضرت پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی از منتفی شدن این طرح خبر داد.
حضرت‌پور با بیان اینکه ۶۷ نفر از نمایندگان مجلس این طرح را امضا کرده بودند، اظهار داشت: با توضیحاتی که به نمایندگان امضاکننده این طرح ارائه شد، بیشتر آنان، امضاهای خود را پس گرفتند و این طرح از حد نصاب افتاد.

به گفته نماینده مردم ارومیه،  طرح تشکیل استانی جدید از درون آذربایجان‌غربی یک ادعای تبلیغاتی در آستانه انتخابات مجلس یازدهم بود.


 

منبع : ایران آنلاین